Львів'яни стали частіше хворіти на менінгіти. Як не інфікуватися?

3473 0
Лабораторний центр Держсанепідслужби України інформує, що протягом вересня-жовтня спостерігається суттєвий підйом захворюваності на серозні менінгіти. Львів’ян просять обережніше ставитись до здоров’я.
фото: ipnews.in.ua, cvety-flower.pp.ua, poradu.pp.ua, krihitka.com.ua

фото: ipnews.in.ua, cvety-flower.pp.ua, poradu.pp.ua, krihitka.com.ua

За 9 місяців зареєстровано 56 випадків, з них 54% становлять діти до 17 р. (за аналогічний період минулого року було зареєстровано 16 випадків). Протягом вересня 2015 р. зареєстровано 18 випадків, з них до 17р – 67%.

Ентеровірусні інфекції викликаються великою групою вірусів (понад 100 типів) з роду Enterovirus (від грецького enteron «кишка»), які є досить стійкими в навколишньому середовищі: у фекаліях зберігаються 8-13 тижнів, в холодильнику за температур +4о-+6оС – декілька тижнів, у замороженому стані — роками, у водопровідній воді – 18 днів, у річковій – 33 дні, добре зберігаються також віруси у ґрунті. Віруси також стійкі до дезінфікуючих засобів (у розчинах фенолу, хлору, формальдегіду, 70% спирту починають гинути тільки через три години), добре переносять перепади кислотності середовища (рН) і відмінно себе почувають у середовищі з рН від 2,3 до 9,4 тому кисле середовище шлунку не має на них жодного впливу, однак сприйнятливі до дії розчину йоду, високих температур (за нагрівання до 45ºС гинуть через 45-60 секунд), кип'ятіння, ультрафіолетового опромінювання, висушування.

Хворіють переважно діти у віці від 3 до 10 років. Інкубаційний період триває від 1 до 35 днів, усередньому – до 1 тижня. Захворювання характеризуються різноманітними проявами клінічних форм – серозний менінгіт, енцефаліти, діарея, екзантема, герпетична ангіна, гостре респіраторне захворювання, кон'юнктивіт, міозит, гострий гепатит; ентеровіруси можуть вражати різні ділянки серця, у хлопчиків можливо наявність запалення в яєчках з розвитком орхіту, дуже рідко можливе ураження нирок, підшлункової залози, легенів.

Хворіють переважно діти та особи молодшого віку. Серозний менінгіт –одна з частих і важких форм ентеровірусної інфекції. Джерелом інфекції є хворі та вірусоносії. Механізм передачі – фекально-оральний та повітряно-крапельний.

Як можна інфікуватися?

- при вживанні недоброякісної питної води;

- при вживанні забруднених харчових продуктів;

- під час спілкування з хворим та вірусоносієм;

- під час купання у стоячих чи забруднених водоймах (в літньо-осінній період).

Які заходи профілактики?

- під час відпочинку на природі використовувати тільки бутильовану воду;

- піддавати термічній обробці харчові продукти;

- вживати добре вимиті фрукти та овочі;

- дотримуватись правил особистої гігієни.

Пам'ятайте, що точний діагноз може встановити лише лікар, оскільки причини виникнення кишкових розладів можуть бути різними. Не займайтеся самолікуванням, оскільки це може нашкодити Вашому здоров’ю.

Опублікувала Наталія Середюк

 


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар