Львів’яни зареєстрували одразу дві петиції про збереження та знесення будинку на Сахарова

3483 0
Більшість голосів зібрала петиція проти знесення будинку.

У Львові зареєстрували дві петиції про збереження та знесення будинку Терлецького на Сахарова, 52. Про це йдеться на сайті петицій.

Читайте також: Чи варто у Львові зносити будинок на Сахарова? Думки експертів та чиновників

За збереження будинку вже проголосували понад 400 львів’ян. Її зареєстрували того ж дня, коли виконком Львівської міськради дозволив бізнес-партнеру львівського депутата Григорія Козловського знести будинок та збудувати на його місці триповерховий скляний офіс.

Її авторка Лідія Конюх пояснює, що перехрестя вулиць Горбачевського і Сахарова закорковане не лише у час пік, тому нове будівництво лише ускладнить пересування цими вулицями. Крім цього, нова будівля буде підключена до старих комунікацій, що, на думку авторки петиції, призведе до ще більшого підтоплення перехрестя, яке й так часто заливає під час дощів.

Автор альтернативної Василь Жбадинський петиції зареєстрував її сьогодні. Вона вже набрала понад сотню підписів. Він вважає, що у районі вулиць Сахарова – Княгині Ольги – Горбачевського немає сучасних споруд, а наявна забудова виглядає закинутою та депресивною.

«Будівництво сучасного інноваційного офісного центру на місці старого, перебудованого в радянські часи, будинку по вул. Сахарова, 52 оживить та осучаснить район. Параметри висоти новобудови залишаться практично в тих самих межах, що не призведе до незручностей та особливих змін у просторовому сприйнятті місцевості», – вважає автор.

Василь Жбадинський був засновником ТзОВ «Макс», що займається роздрібною торгівлею та керує ТзОВ «Фенікс Капітал», що надає послуги оренди. Власником компанії є чех Томаш Фіала, який своєю чергою володіє інвестиційною компанією Dragon Capital.

Читайте також: Нам потрібні конкретні правила гри. Чому у Львові знищили мозаїку магазину «Океан»

Думки архітекторів та чиновників щодо цієї будівлі також розділилися. Очільниця охорони історичного середовища ЛМР вважає, що будинок дійсно не має історичної чи архітектурної цінності, але він вписується у загальний вигляді вулиці, тож зносити його не варто. Натомість більшість членів виконавчого комітету переконані, що від будівлі 1907 року, в якій проживав львівський аптекар та меценат Михайло Терлецький, залишилося небагато. оскільки наприкінці минулого століття ї перебудували, додали штучний декор та пластикові вікна.

Водночас, Tvoemisto.tv на своїй сторінці у Фейсбук провело альтернативне опитування серед львів’ян, запитавши, який із варіантів, наявний будинок чи проект офісу, вони підтримують. За результатами опитування, 70% львів’ян проголосували за збереження будинку, а 30% – за знесення. Додамо, що від п’ятниці на сайті ЛМР досі не опублікували відповідне рішення виконкому, хоча інші рішення того дня вже є на сайті.

Читайте також: Зберегти не можна штрафувати. Як Львів охороняє історичне середовище

Tvoemisto.tv поки що не вдалось отримати коментар від забудовника, яким є ТОВ «Інсула Інвест». Воно належить Олександру Бербі, який водночас володіє низкою фірм, пов’язаних з компанією Avalon, співвласником якої є львівський депутат та бізнесмен Григорій Козловський.

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!