Коли у Львові ліквідують аварійні ями і скільки коштів скерують на ремонт

2495 0
На ямковий ремонт потрібно приблизно 15 мільйонів гривень і два-три тижні сухої погоди, кажуть у міськраді.
Фото: ФБ Остап

Фото: ФБ Остап

Ями на вулицях є в усіх районах міста, страждають переважно ті вулиці, де не було капітальних ремонтів за останні десять років, і це визнають у Львівській міській раді. Також там запевняють, що за декілька тижнів сухої погоди зможуть ліквідувати аварійну ямковість. На це щороку місто витрачає до 15 мільйонів гривень, – повідомив у коментарі Tvoemisto.tv повідомив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександр Одинець. 

«Приблизно ситуація по районах міста є однакова. Здебільшого, утворюються ями на тих вулицях, які давно не реконструювали капітально, деякі не ремонтували ще з радянського часу, хіба поточний ремонт був. На дорогах, які капітально відреконструйовані останніми роками, у нас проблем немає. Ями утворюються внаслідок перепадів температур, циклів розмерзання замерзання», – каже він.

Глибокі вибоїни утворились на зупинці, що на автовокзалі на вул. Стрийській

І додає, що в суху погоду у місті ліквідовують аварійну ямковість. За це відповідальні районні адміністрації. Кошти у бюджеті міста на це закладають приблизно, орієнтуючись на витрати минулого року.

«Останніми роками ця ямковість менша, ніж було раніше, тому що місто все більше проводить капітальних реконструкцій вулиць», – запевняє він.

Читайте також: Три магістралі у Львові зроблять безпечнішими

Місто за цей період уже залатало 3 870 кв. метрів покриття, це коштувало приблизно 5 млн 400 тисяч гривень. Загалом на ямковий ремонт планують витратити приблизно 15 млн грн. Поточний ремонт, який роблять великими шматками у квітні-травні, коштує місту 50-60 мільйонів на рік.

Олександр Одинець каже, що взимку ями латають лише тоді, коли немає опадів. Працюють переважно холодним асфальтом, це менш ефективно, ніж гарячим. Із гарячим, продовжує він, можна працювати лише у теплу пору – при 12-15 градусах тепла або ж використовуючи спеціальні установки, які гріють асфальтну суміш, сушать яму. У Львові є лише одна така машина, вона працює у суху пору цілими днями.

Додамо, що в 2019 році Львів придбав у лізинг спеціальну машину чеського виробництва SILKOT Blue, це коштувало майже 4 мільйони гривень. За словами Одинця, нині через нестачу коштів місто не може дозволити собі закупівлю такої техніки.

Він зазначає, що ямковий ремонт не має гарантій, головне, щоб дорога «дожила» до поточного ремонту.   

«Коли немає опадів, є мінусова температура, то працюємо холодним асфальтобетоном. Зарізаємо яму, формуємо контур, підсушуємо, газовими пальниками або інфрачервоними нагрівачами і  опрацьовуємо холодним асфальтобетоном. Якщо гарячим, то треба ще додатково бітумною емульсією контур обробляти. Гарячий асфальтобетон ефективно класти коли є 12 -15 градусів тепла. Ми використовуємо установку інфрачервоного розігріву, у нас є чеська. Вона дозволяє розігрівати місце вибоїни і засипати його асфальтобетоном, який гріється у ній. Вона працює кожен день. Вона у нас одна, дозволяє працювати гарячим асфальтом навіть в мінусові температури», – говорить Олександр Одинець.

Читайте також: Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити

Чиновник додає, що за два три тижні сухої погоди у місті можна ліквідувати аварійну ямковість, але яким буде план на поточні ремонти, буде відомо на початку чи в середині березня.

«Я розумію, що по деяких шляхах у Львові пересуватися досить складно. Львів’яни звикли пересуватися по якісних дорогах, це не те, що було 15 років тому. Я пам’ятаю, як їздив 15 -17 років тому, і на деяких вулицях рвалися колеса, тому те, що є зараз то небо і земля», – каже він.

Нагадаємо, що львів’яни все частіше скаржаться на ями на вулицях, які утворилися після снігопадів. Це стосується як магістральних, так і маленьких вулиць. У соцмережах містяни поширюють повідомлення і фото місць, де дорожнє покриття або знищене, або подекуди взагалі відсутнє.

Вікторія Савіцька



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!