Мешканці виступили проти будівництва готелю на Вороного і відновлення пасажу Міколяша

2233 1
Львів’яни вважають, що на Вороного варто побудувати наземну парковку, як планувалось раніше, натомість мешканці вул. Ференца Ліста протестують проти відновлення пасажу Міколяша.

Сьогодні, 15 червня, виконавчий комітет Львівської міськради розглядав питання про затвердження детального плану території, обмеженої вулицями Вороного, Руданського, Ліста, Коперника, площею Міцкевича та проспектом Шевченка. Згідно з проектом, на вул. Вороного планували збудувати готель із дворівневим підземним паркінгом на 60 паркомісць.

Однак на засіданні мешканці прилеглих вулиць виступили проти будівництва готелю, оскільки його планують звести у історичному ареалі міста, що може, на їхню думку, спричинити тріщини в прилеглих будівлях та просідання дороги поблизу проектованого готелю. Таким чином, розгляд питання перенесли.

«На громадських слуханнях ми запитували Юрія Столярова, чи проводили геологічні дослідження, чи можна взагалі на цьому місці будувати щось під землею. Він сказав, що ні. Якщо в наших будинках будуть тріщини, ми не зможемо там ані жити, ані продати житло за ринковою ціною», – звернулась до членів виконкому Юлія Сторчак, мешканка вул. Вороного.

Читайте також: Готель замість паркінгу та пасаж Міколяша. Як планують змінити вулицю Ворного. Візуалізація

Натомість міський голова Андрій Садовий запевнив, що у Львові немає будинку, якому б погоджували містобудівні умови та обмеження і який би завалився після будівництва.

«Зауваження мешканців вислухали. Суть їх звернень полягає в тому, що весь центр стоїть на руслі річки Полтви, але весь проспект Свободи, де є низка готелів, побудований на тих же болотах. Від ідеї будівництва наземного багаторівневого паркінгу відмовилися тому, що пряма заборона на зведення прописана у новій редакції Державних будівельних норм. Крім того, транспортники Львова порахували, що створення там паркінгу більше, ніж на 60 місць, сторить проблему напливу машин на вул. Вороного, що може спричинити проблему біля готелю "Жорж" на виїзді з Вороного», – розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

На думку Андрія Садового, через нові ДБН єдиним способом зробити на вул. Вороного парокмісця – це створити готель із паркомісцями. 

Читайте також: Став, дитсадок і новобудови. Як може змінитися вулиця Вітовського. Візуалізація

У той же час у мешканців вул. Ференца Ліста виникли зауваження до передбаченого у проекті ДПТ відновлення пасажу Міколяша, нові межі якого заходитимуть на подвір’я одного з будинків.

«Детальний план території – це тільки стратегія і наміри. Коли будемо видавати містобудівні умови та обмеження, ми будемо змушені питати дозволу суміжних землекористувачів. Я можу запевнити мешканців Львова, що найближчим часом ніхто пасаж будувати не буде, але враховувати його треба», – додав Юліан Чаплінський.

Мешканці будинку на Ференца Ліста, 6 довгий час перебувають у судових процесах із Андрієм Іоновим, який за словами мешканців, є власником руїн пасажу і з огляду на це заявляє й про власність на прибудинкову територію житлового будинку на Ференца Ліста. 

Читайте також: Зона небезпеки. Чому треба змінити вимоги до спорудження дитячих майданчиків.

Нагадаємо, раніше на вул. Вороного планували побудувати наземний паркінг. Однак через нову редакцію ДБН, у яких йдеться про заборону будівництва багаторівневих наземних парковок у історичній частині міста, тут вирішили побудувати готель із паркомісцями.

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:
15 Червня, 2018 15:00
Ілона Іонов не є гол лікарем!!!Іонов взяв дозвіл на аренду подвіря у головного лікаря полікліники № 4,фізіотерапевтичний кабінет від якої знаходиться на Ліста 6 !!!!!!ЧИМ ПОРУШИВ ПРАВА МЕШКАНЦІВ ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ НА ВУЛ,ЛІСТА 6!!!