Місяць авторських читань у Львові: кого послухати цього тижня

1413 0
З 16 по 22 липня у рамках міжнародного літературного фестивалю у Львові виступлять 14 письменників з Туреччини, Польщі, Словаччини, Чехії та України
Фото: Місяць авторських читань

Фото: Місяць авторських читань

5 липня у Львові стартував місяць авторських читань, що триватиме до кінця місяця. Країною-почесною гостею фестивалю цього року є Туреччина. Львів є одним з 5 міст, у якому відбувається літературний фестиваль. Читання також відбуваються у Брно (Чехія), Остраві (Чехія), Кошіце (Словаччина), та Вроцлаві (Польща). 

Tvoemisto.tv підготувало підбірку заходів Місяця авторських читань, які варто відвідати цього тижня. Усі читання відбуваються в арт-центрі «Дзиґа» на вулиці Вірменській 35. Додамо, що на facebook-сторінці фестивалю відбуваються онлайн-трансляції подій.

16 липня, понеділок

Хто: Оксана Була, Україна

Коли: 19:00

Художниця-ілюстраторка Оксана Була є авторкою відомих лісових персонажів Tukoni, які вже встигли стати самостійним брендом. У 2018 році у Видавництві Старого Лева вийшла її найновіша книжка «Туконі – мешканець лісу». Оксана Була виграла номінацію «Ілюстраторка 2016» року за версією журналу «Барабука».

Хто ще: Айшегюль Челік, Туреччина

Коли: 20:30

Айшегюль Челік є турецькою поеткою та драматургинею. Вона отримала найпрестижнішу турецьку літературну премію Юнуса Наді за свою книгу «Kağıt Gemiler» (Паперові кораблики).

Читайте також: У Львові стартує місяць авторських читань. Програма

17 липня, вівторок

Хто: Данiель Майлінґ, Словаччина

Коли: 19:00

Даніель Майлінґ працює драматургом Словацького національного театру. Він видав коміксовий альбом «Рудо» (2015) і збірку оповідань «Рузька клазика» (2017). Для Даніеля Львів буде завершальним містом авторських читань на фестивалі.

Хто ще: Ефе Дуйан, Туреччина

Коли: 20:30

Ефе Дуйан вже встиг видати три поетичних збірки «Sıkça Sorulan Sorular» (Найпоширеніші запитання), «Tek Şiirlik Aşklar» (Любові на один вірш), «Takas» (Обмін). Окрім цього, він також редактором часопису «Çevrimdışı İstanbul» (Стамбул оффлайн) та викладачем історії архітектури в Стамбульському університеті мистецтв імені Мімара Сінара.

18 липня, середа

Хто: Сільвестер Лаврік, Словаччина

Коли: 19:00

Сільвестер Лаврік працював директором театру та радіо, а також головним редактором радіо Девін. Є автором 11 п’єс і 9 книжок прози. Деякі з них отримали книжкові нагороди, зокрема премію Міністерства культури за творчу подію року (п’єса «Натюрморт з матір’ю», 1996).

Хто ще: Сайгін Ерсін, Туреччина

Коли: 20:30

Турецький письменник Сайгін Ерсін є автором фентезі та детективних історій. Окрім письменництва, він займався також журналістикою та написанням сценаріїв. Сайгін Ерсін опублікував збірку детективних оповідань «Emekli Polisler Lokali» (Забігайлівка поліцейських-пенсіонерів) і вдалий та успішний у читачів історичний роман «Pir-i Lezzet» (Майстер кухар).

19 липня, четвер

 

Хто: Павел Солтис, Польща

Коли: 19:00

Павел Солтис, окрім літературної діяльності, займається написанням текстів пісень та музики. Він є лауреатом премії «Paszport Polityki» у категорії популярної музики 2014 року. Львів також стане його останнім містом під час фестивалю.

 

Хто ще: Нецла Келек, Туреччина

Коли: 20:30

Нецла Келек є турецьким мігрантом. В 10 років вона переїхала до Німеччини. Вона є активним критиком ісламізму та борцем за жіночі права. У книзі  «Die fremde Braut» (Чужа наречена) вона проаналізувала долю турецьких жінок у Німеччині та практику «імпорту» наречених і женихів з Туреччини. За цю роботу вона отримала Премію брата та сестри Шолль.

Читайте також: Реквієм як початок. Львів’ян запрошують на виставку про музичне життя міста

20 липня, п’ятниця

Хто: Петра Дворжакова, Чехія

Коли: 19:00

Письменниця Петра Дворжакова провела чотири роки у монастирі. Зараз займається письменництвом, публіцистикою та написанням сценаріїв. ЇЇ остання книга «Батьківщина» була видана в 2018 році.

 

Хто ще: Мурат Озяраш, Туреччина

Коли: 20:30

Турецький прозаїк Мурат Озяраш народився у курдській столиці Діярбакир. Після невдалої спроби військового перевороту у 2016 році був у рамках наступних широких чисток позбавлений місця вчителя й ув’язнений. За книгу «Ayna Çarpması» (Удар дзеркала) МУрат Озяраш отримав одразу дві престижні турецькі премії: Премію Юнуса Наді та Премію Халдуна Танера.

 

21 липня, субота

Хто: Юрій Завадський, Україна

Коли: 19:00

Юрій Завадський – відомий український поет, видавець та перекладач із Тернополя. Він є головою видавництва «КРОК», а також учасником музичного гурту «Субпродукт».

 

 

Хто ще: Муратан Мунґан, Туреччина

Коли: 20:30

Муратан Мунґан є одним з найбільш популярних авторів Туреччини. Він опублікував понад тридцять книг. Його вважають одним із символів турецької ЛГБТ-спільноти.

22 липня, неділя

Хто: Галина Ткачук, Україна

Коли: 19:00

Галина Ткачук є авторкою 11 книжок. Вона працює редакторкою серії для читачів-початківців у видавництві «Ранок». ЇЇ книга збірка «Тринадцять історій у темряві» стала Дитячою Книгою року BBC-2016. Галина Ткачук долучиться до місяця авторських читань лише у Львові.

 

Хто ще: Гайдар Караташ, Туреччина

Коли: 20:30

Гайдар Караташ є турецьким письменником та політичним активістом. Коли йому було дев’ятнадцять, його затримали за політичну діяльність, він провів понад 10 років у в’язниці. Зараз Гайдар Караташ живе у Швейцарії.

Захар Процюк

 

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED​.


Читайте також: