Між спокусою та доброчесністю: як у Свірзькому замку поставили оперу «Алкід». Фоторепортаж

1781 0
У межах програми міжнародного фестивалю LvivMozArt у Свірзькому замку поставили оперу Дмитра Бортнянського «Алкід».
Фото: Ганна Аргірова

Фото: Ганна Аргірова

У Свірзькому замку у межах фестивалю LvivMozArt поставили оперу «Алкід», композитор якої – Дмитро Бортнянський. Прем'єра відбулася 16 липня. У п'ятницю, 20 липня, львів'яни мають останню нагоду подивитися оперу, яку довгий час вважали втраченою, в унікальній локації – Свірзькому замку, який зазвичай закритий для відвідуання.

На LvivMozArt вперше показали повноцінну режисерську постановку, а Tvoemisto.tv подивилося, як це було. 

Рідко для кого традиція класицизму в музиці асоціюється з іменем українського композитора Дмитра Бортнянського. Він був одним із небагатьох, кому пощастило здобути справжню європейську освіту в колисці оперної традиції – Італії, і створювати свої твори для відомих європейських театрів. Цьогоріч минає 240 років від прем'єри опери «Алкід» Дмитра Бортнянського на лібретто П'єтро Метастазіо у Венеції 1778 року.

 

 

 

 

 

В основі лібрето — алегорія філософа V ст. до н. е. Продика, відома у викладі Ксенофонта. Давньогрецький герой Алкід (Геракл) зустрів на роздоріжжі двох жінок: одна з них уособлювала Грішність, інша — Доброчесність. Попри спокуси Грішності, він обрав Чесність.

В опері уособленням двох протилежних героїнь стали Едоніда і Аретея. Едоніда малює перед Алкідом світ насолод і радощів, тоді як Аретея не приховує, що на праведному шляху героя чекають небезпеки і випробування, що вимагають чималої мужності. Зробити вибір юнакові нелегко, але він не боїться випробувань і перемагає спокуси. Едоніда визнає його правоту і вирішує розділити його героїчні діяння.

 

Партнерська публікація, 

Фото: Ганна Аргірова 

 

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар