МОЗ дозволив лікарям використовувати вакцини БЦЖ

1807 0
У зв’язку із набуттям чинності змін до ЗУ «Про лікарські засоби», лікарям дозволено використання вакцини БЦЖ, термін реєстрації якої закінчився у березні 2014 року.
Фото: karapyziki.net

Фото: karapyziki.net

Відповідне роз’яснення МОЗ України надіслало керівникам регіональних підрозділів з питань охорони здоров'я, інформує прес-служба міністерства.

У листі також доручено терміново відновити використання залишків вакцини БЦЖ у відповідних закладах охорони здоров'я для проведення профілактичних щеплень, надавши перевагу дітям першого року життя.

МОЗ України також звертається до батьків, у яких на обліку в закладах охорони здоров’я перебувають діти, завчасно інформувати лікарів про необхідність щеплення, аби планово та ефективно провести вакцинацію.

Нагадаємо, що зв'язку із закінченням 12 березня 2014 року терміну реєстрації вакцини БЦЖ виробництва Російської Федерації, використання всіх серій цього імунобіологічного препарату було тимчасово призупинено.

5 листопада 2014 року набув чинності Закон України від 20 жовтня 2014 року №1707-VII Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо обігу лікарських засобів та державного контролю якості ввезених на територію України лікарських засобів». Він регламентує необмежений термін застосування в Україні лікарських засобів після їх державної перереєстрації, можливість застосування лікарських засобів, випущених в обіг під час терміну, протягом якого лікарський засіб було дозволено до застосування в Україні, до закінчення їх терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці, скасування норми щодо здійснення державного контролю лікарських засобів, що ввозяться на територію України, «до випуску їх для вільного обігу».

Зокрема, законом передбачена можливість застосування залишків лікарських засобів, що вже були закуплені, пройшли державний контроль та розподілені у лікувальні заклади протягом дії реєстраційного посвідчення до закінчення терміну їх придатності, дозволить у подальшому використовувати закуплені раніше лікарські засоби, в тому числі понад 500 тисяч доз вакцини БЦЖ,

Нагадаємо, з часу призупинення використання вакцини БЦЖ у Львівській області на неї чекають більше 14 тисяч дітей – через те, що законодавчі зміни не набирали чинності.

Проте у Львівській області залишилося лише 400 доз вакцини БЦЖ, інформувала головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ЛОДА з вакцинопрофілактики Наталія Гончар.

Окрім цього, у Львівській області майже не залишилося вакцини пентаксим (для перших двох щеплень проти кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції), інфанрікс (проти кашлюка, дифтерії, правця), живої поліомієлітної вакцини та вакцини для профілактики кору, паротиту і краснухи. В окремих районах Львівщини вичерпуються залишки вакцини для профілактики гепатиту В, але до кінця року її мало б вистачити.

Достатньо Львівщина забезпечена лише вакциною для профілактики гемофільної інфекції.

Раніше, як повідомляло tvoemisto.tv, вакцину БЦЖ львів'янам обіцяли у жовтні.


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар