МОЗ хоче закупити «Ремдесивір» для лікування хворих із Covid-19

2129 0
Попередньо є домовленість про його закупівлю в кількості, розрахованій на лікування 8 тис. пацієнтів.
Фото: Укрінформ

Фото: Укрінформ

Міністерство охорони здоров'я хоче закупити противірусний препарат «Ремдесивір» для лікування пацієнтів із коронавірусною хворобою. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Читайте також: Пережити епідемію. Що робити, якщо ви захворіли на коронавірус

«Препарат "Ремдесивір"" був одразу ж включений до протоколу лікування українськими фахівцями. Я вважаю, що у нас хороший протокол, і ми це можемо побачити за ефективністю лікування – за показниками і відсотком летальності, який найнижчий у Європі. Що стосується використання цього препарату, він не був доступний з точки зору продажу, його виробляє американська компанія. Наразі ми вже провели переговори з компаніями, які отримали ліцензію від цієї американської компанії, і розраховуємо на закупівлю цих ліків. Попередньо є домовленість про його закупівлю в кількості, розрахованій на лікування 8 тис. пацієнтів», – сказав він.

Додамо, що Єврокомісія дозволила продавати «Ремдесивір» як препарат для лікування коронавірусної хвороби. «Ремдесивір» став першим препаратом для лікування Covid-19, який дозволили на рівні Європейського союзу.

«Ремдесивір» – синтетичний противірусний препарат, який належить до групи нуклеозидних аналогів. Препарат розроблений у лабораторії компанії Gilead Sciences для лікування гарячки Ебола та гарячки Марбург, експериментально доведена ефективність його щодо інших РНК-вмісних вірусів, зокрема респіраторно-синцитіальної інфекції, а також коронавірусів – збудників близькосхідного коронавірусного респіраторного синдрому та тяжкого гострого респіраторного синдрому. Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!