МОЗ просить збільшити фінансування медицини, щоб платити лікарям не менше 23 тис грн

674 0
Cередній медперсонал має отримувати 17 тис. грн, а молодший – 12 тис. грн, кажуть у МОЗ.
Фото: Центр легеневого здоров

Фото: Центр легеневого здоров'я

МОЗ розраховує на підтримку народними депутатами ініціативи про збільшення фінансування медичної галузі у державному бюджеті на 2021 рік із 159 млрд грн до 296-ти. Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Читайте також: У МОЗ визнали, що карантин вихідного дня не дав очікуваного ефекту

«МОЗ пропонує передбачити видатки на систему охорони здоров’я у розмірі 296 млрд грн. Натомість у поданій урядом до другого читання редакції проєкту держбюджету на медицину закладено лише 159 млрд грн», – сказав міністр.

Він пояснив, що бюджетний запит МОЗ на 2021 рік передбачає підвищення зарплат медичним працівникам. За розрахунками міністерства, заробітна плата лікарів повинна становити щонайменше 23 тис. грн, середнього медперсоналу – 17 тис. грн, молодшого медперсоналу – 12 тис. грн. 

МОЗ також просить виділити наступного року з держбюджету 15,1 млрд грн на вакцинацію від Covid-19, однак проєкт державного кошторису передбачає лише 2,6 млрд грн.

Читайте також: В Україні помер лікар з білборда, який боровся із коронавірусом 

«МОЗ розраховувало кошти на вакцинацію, зважаючи на орієнтовну вартість вакцини та необхідність проведення щеплення особам, які знаходяться в групі ризику за професійною ознакою (медики, працівники освіти, Національна поліція), а також людям віком понад 65 років і тим, хто має серйозні супутні захворювання», – пояснив міністр.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!