МОЗ схвалило щеплення бустерною дозою для всіх повнолітніх українців

1422 0
Бажаний період введення від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від Covid-19.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ про бустерну дозу для українців від 18 років. Про це він написав у себе на сторінці у Фейсбуку.

«Підписав наказ Міністерства охорони здоров'я України про введення бустерної дози вакцини проти Covid-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися», – йдеться в повідомленні.

За його словами, бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу Омікрону.

Читайте також: Вакциновані бустерною дозою отримають нові Covid-сертифікати

Бажаний період введення – від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від Covid-19. Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.

Читайте також: Охочих вакцинуватися меншає, а кількість хворих і померлих від Covid-19 збільшилася у 6 разів

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий Covid-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію. Віктор Ляшко зазначив, що медична система готується до чергового зростання кількості випадків коронавірусу в Україні. Наразі лише три регіони країни подолали 50% повністю вакцинованого дорослого населення. Це Київ (73%), Київська (55%) та Полтавська (51%) області. Тому, міністр закликає всіх українців зробити свідомий вибір на користь вакцинації від коронавірусної хвороби та допомогти здолати епідемію.
 
Нагадаємо, що на Львівщині, станом на кінець 2021 року, двома дозами від коронавірусної інфекції провакцинували трохи більше 45% дорослого населення. Одну дозу мають майже 48%. У Львові кількість провакцинованих дещо вища – двома дозами у провакцинували 60,1%, а одну дозу вже мають 66% львів’ян. Проте і цього недостатньо для колективного імунітету. Він повинен бути на рівні щонайменше 70%.
 
Бустерною вважається доза від коронавірусу, яку вводять як ревакцинацію вже після повного курсу щеплень, щоб посилити ефективність вакцинації, яка з часом знижується. Напередодні МОЗ дозволило бустерну дозу вакцини від коронавірусної хвороби не лише для медичних працівників, а й для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!