На Грибовицьке сміттєзвалище привезли перше обладнання для очищення фільтратів

1691 0
Роботи у Грибовичах триватимуть у два етапи: технічна та біологічна рекультивація.
Фото: Ольга Коваль

Фото: Ольга Коваль

На Грибовицькому сміттєзвалищі виконали усі заплановані підготовчі роботи, які дозволять приступити до початку комплексної рекультивації. Сьогодні, 19 грудня, привезли два модулі станції очистки фільтратів, які закупили за кошти ЄБРР. Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

«Це перша закупка, яку ми зробили за програмою проєкту рекультивації за кошти ЄБРР. Компанія Ecosoft спільно з компанією Rochem Water Treatment GmbH приступають до монтажу та підключення обладання», — каже директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Роботи у Грибовичах триватимуть у два етапи: технічна та біологічна рекультивація. Так, технічну частину мають завершити впродовж двох років. За цей час підрядник має виконати роботи з вирівнювання й терасування всієї поверхні полігону, накрити його технологічним захисним екраном та збудувати захисну дамбу для стабілізації схилів.

Читайте також: До та після. Як виглядатиме Грибовицьке сміттєзвалище після рекультивації. Візуалізація

Нагадаємо, французька компанія Egis у 2017 році розробила для Львова новий план рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, який закрили після пожежі у 2016 році. Кошти для проєкту рекультивації полігону та будівництва сміттєпереробного заводу місто отримало від Європейського банку реконструкції і розвитку, Фонду чистих технологій та Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля – загалом йдеться про 25 млн євро кредиту та 10 млн євро гранту. Улітку минулого року Egis передала місту проєкт рекультивації. Його відкоригували, і він пройшов державну експертизу. Після рекультивації на місці сміттєзвалища має бути сквер.

Підготовчі роботи з рекультивації Грибовицького полігону виконуватиме харківська фірма «Стройтрансавто» виконуватиме. Відповідний договір із ЛКП «Зелене місто» на 30,9 млн грн підписали 5 серпня.

Обладнання для очищення фільтратів Грибовицького сміттєзвалища закупили у серпні цього року. У тендері перемогла фірма «Екософт», у якої місто замовило два модулі, що здатні переробити за добу 300 кубометрів фільтратів з озер біля сміттєзвалища. 

 

 



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!