На Lviv Smart City Day розкажуть, як зробити Львів розумним містом

1553 0
26 листопада у Львівській бізнес-школі УКУ (вул. Хуторівка, 35а) відбудеться перша відкрита дискусія щодо Львова як розумного міста – стратегічна сесія Smart City Day. Вона збере активних містян, представників влади, освіти і технологічних компаній в одному місці, аби обговорити шляхи досягнення більшої ефективності в управлінні містом.
фото: lvbs.com.ua

фото: lvbs.com.ua

«Ми вибрали формат відкритої стратегічної сесії, щоб не було так, що одна люди прийшли поговорити, а інші – послухати. Тут кожен зможе висловити свою думку, своє бачення того, як ці послуги повинні обслуговувати його як мешканця міста, як користувача», – підкреслює Михайло Думанський, координатор Lviv Smart City Day.

Коли у Львові запровадять систему комфортного міського транспорту та розумного паркування? Як зменшити свій величезний чек за електроенергію вдвічі вже цієї осені? Що таке безпека даних? Якою може бути інноваційна освіта для дітей і дорослих? Яким чином впроваджуватиметься міське електронне урядування?  Відповіді на ці та інші актуальні питання охочі зможуть почути на панельних дискусіях Форуму, учасниками яких стануть громадські активісти, працівники міської ради, представники бізнесу і ті, чия діяльність впливає на впровадження Smart City у Львові.

«Насамперед нам цікаві прості і фундаментальні рішення: як зробити життя мешканців міста кращим, об’єднавши традиційні методи міського управління з інноваціями, і не лише у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, – коментує Ілля Кенігштейн, один з ініціаторів Lviv Smart City Day, засновник та CEO «Креативного квартару». – У нашому розуміння Smart City – це не «цифровий цвинтар», а місто, в якому інвестиції скеровують перш за все у людський і соціальний капітал, а потім вже в ЖКГ, транспорт та інформаційно-комунікаційні технології».

На заході працюватиме 6 панелей:

  1. Safe City. Метою панелі є обговорення актуальних питань безпеки міста, зокрема безпеки даних, зменшення рівня злочинності та попередження правопорушень, впровадження інновацій у роботі правоохоронних органів, створення ситуаційного центру (emergency center) тощо.
  2. Smart Mobility. На панелі обговорять питання мобільності у місті: розумної системи розкладів руху міського транспорту, запровадження електронного квитка, комфортного транспорту, розвиток «веломіста», вирішення проблеми з паркуванням тощо.
  3. Smart Education – це інноваційні підходи до освіти, впровадження нових методологічних і технологічних рішень у школах Львова, концепції lifelonglearning та інклюзивної освіти.
  4. Smart Energy. Енергоефективність – один з ключових напрямків SmartCity. Панель включатиме питання ефективного використання електроенергії містом, застосування альтернативних джерел відновлюваної енергії, обговорення державної програми з енергоефективності тощо.
  5. E-Health. На панелі E-Health ми розглянемо питання новітніх досягнень на перетині медицини/охорони здоров’я та інформаційних технологій, зокрема електронні медичні картки, медичні інформаційні системи, мобільна медицина, телемедицина, електронні лікарські рецепти та інше.
  6. Creative Hubs. На цій панелі ми розглянемо питання формування креативного класу у місті, створення креативних просторів та інклюзивної екосистеми, яка сприяє розвитку творчого потенціалу мешканців.

Серед доповідачів Lviv Smart City Day: Олег Береза, директор ЛКП «Львівавтодор», Юрій Гладун, начальник штабу ГУ МВС України у Львівській області, Олег Денис, виконавчий віце-президент компанії SoftServe, Юрій Діль, співкоординатор Центру безпеки міста, Божена Закалюжна, директор Harald Binder Cultural Enterprises, Марк Зархін, співвласник «Kumpel Group», Роман Зінченко,координатор Greencubator, Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров'я ЛМР, Маркіян Юринець, співзасновник OkFactory, Олександр Кобзарев, директор Інституту міста, Зеновій Матчишин, засновник стартапу uMuni – хмарної системи витрат енергоресурсів, Андрій Худо, засновник !FestRepublic, Ярослав Притула, керівник Програми комп’ютерних наук УКУ.

За словами Іллі Кенігштейна, розумне місто – це система, яка інтегрує розумну економіку, розумне управління, розумну мобільність, розумне середовище і розумних людей в рамки єдиного міського простору. «Якщо оцінювати Львів за рівнем активної участі громадян у розвитку власного міста, то його вже можна назвати smart. Тут живе багато активних і небайдужих людей. Залишається додати до цього лише трохи технологій, про що ми і поговоримо на відкритій стратегічній сесії», – додає він.

«Львів уже певною мірою smart. Скажімо, на сайті міськради ми вже можемо відслідковувати в режимі он-лайн, як рухається громадський транспорт, зокрема – електротранспорт. Окрім того, зараз у відкритий доступ вводиться бухгалтерський облік діяльності всіх ЛКП. Першочерговими кроками, які будемо робити у Львові, є також електронний квиток та електронна медицина», – додає Андрій Вишневський, радник міського голови з питань впровадження інформаційних технологій.

«Новий підхід до управління містом та вирішення проблем має меті спростити життя мешканців і заощадити місту чимало коштів, – наголошує Софія Опацька, декан Львівської бізнес-школи УКУ, співорганізатор заходу. – Система SmartCity функціонує у багатьох містах світу: у Дубліні, Нью-Йорку, Барселоні, Пекіні та ін., і кожне має власну модель того, як ця система працює. Львів також має усі шанси прогресувати у напрямку розумного міста. І ще одним кроком у цьому русі стане Всеукраїнський форум «Lviv Smart City Day».

За результатами стратегічної сесії, організатори підготують action-list для Львівської міської ради з усіма рекомендаціями та напрацюваннями щодо покращення системи Smart City у місті.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації та підтвердження участі з боку організаторів.

Захід організовує Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) спільно з «Креативним кварталом» та Львівською міською радою. Ггенерельний спонсор події MasterCard

Програма заходу та спікери – на сайті: http://smartcity.lviv.ua/.

>;Tvoemisto.tv здійснюватиме трансляцію панельних дискусій на сайті.

Опублікував Ігор Саджениця


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!