Політична реклама

Сьомий місяць пандемії. Синютка заявив, що чинна влада лише загострила ситуацію

1070 0
За останні 6 тижнів кількість хворих зросла приблизно у три рази – з 1 486 до 4 127.

У Львові кількість хворих на Covid-19 на 100 тисяч населення становить 89 осіб. Це найбільший показник за весь час пандемії, заявив на пресконференції голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда.

Разом з тим, за словами нардепа, кандидата на голову Львівської ОТГ Олег Синютки, чинна влада – як на державному, обласному, так і міському рівнях – зробили все для того, щоб загострити, а не зменшити, епідеміологічну ситуацію в області й місті. Львів і деякі райони Львівщини занесені до помаранчевої зони.

Зокрема, Олег Дуда нагадав, що Львівщина кілька місяців поспіль очолювала антирейтинг по захворюваності в Україні, зараз наша область на другому місці по сумарній кількості хворих.

«За останні чотири тижні в стаціонарі перебувають приблизно 1 200 хворих. Реанімаційні практично постійно заповнені, у них перебувають приблизно 105 хворих. З них на апаратах ШВЛ приблизно – 30 пацієнтів.

Загалом, ми маємо збільшення кількості хворих на Львівщині, які ідуть на самоізоляцію. За останні 6 тижнів їх кількість зросла приблизно у три рази – з 1 486 до 4 127. Ми не робимо нічого, для того, щоб хворих ставало менше, а лише беремося лікувати важких пацієнтів», – зазначив Олег Дуда.

Також, за словами Олега Синютки, тривалий час у Львові та всій області був найнижчий показник тестування на всю країну.

«Зараз максимальна потужність тестувань у Львові – 1400, але реально в день роблять +- 1000 шт. І нікуди не зникли черги для здачі тесту в державній системі, а за комерційну послугу треба платити чималі гроші», – повідомив нардеп.

На його думку, піком бездіяльності та безвідповідальності міської влади став спалах захворювань під кінець серпня.

«Пригадаю, що тоді захворіло понад 20 топ-чиновників мерії. Міська влада стала вогнищем коронавірусу в місті. Мер Садовий прийняв страусову стратегію: сховати голову в пісок, щоб здавалося, що ніякої проблеми немає», – зазначив кандидат на голову Львівської ОТГ.

Також народний депутат, посилаючись на дані журналістських розслідувань та оприлюднений раніше звіт Рахункової палати заявив, що Фонд боротьби з Covid-19 послужив формою відмивання коштів для «своїх».

«Під час «великого будівництва» доріг кошторис проєктів зріс на 40-45 відсотків порівняно з аналогічним періодом 2019 року», – підсумував він та звернув увагу на те, що на потреби Львівської області з «ковідного» фонду не виділено жодної копійки.

Олег Синютка вважає, що виборці та всі мешканці мають знати реальний стан справ по боротьбі з коронавірусом.

Нагадаємо, фракція «Європейська Солідарність» у Верховній Раді України ініціювала перегляд бюджету на 2020 рік і створення спеціального фонду на боротьбу з пандемією та внесла до парламенту законопроєкт про обов’язкове страхування медиків і вчителів.

Окрім того, Фонд Петра Порошенка і «Європейська Солідарність» закупили 50 апаратів ШВЛ, 130 000 захисних костюмів для медиків, 10 000 захисних окулярів, 50 000 ІФА-тестів.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!