На Личаківському кладовищі відреставрували понад 30 надгробків

1516 0
У 2016-му році ЛКП «Музей Личаківський цвинтар» відреставрувало 33 надгробки. 12 з них – за кошти Міністерства культури Польщі, 21 – за кошти від господарської діяльності.
фото: inlviv.in.ua

фото: inlviv.in.ua

Щороку на Личакові реставрують 5-6 пам’ятників, цінних та цікавих з позиції польського та українського мистецтва. «У 2016-му році Міністерство профінансувало реставрацію аж 12 надгробків. Таку ж кількість плануємо відновити у 2017 році. Обираємо надгробки, які мають мистецьку цінність. Для прикладу ті надгробки, які виконали львівські скульптори Шімзер та Вітвер, а також ті, де поховані визначні люди, як от українець, доктор філософії Михайло Коцюба», – розповіла Лілія Онищенко-Швець, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Читайте також: Львів’янин показав Личаківське кладовище із висоти пташиного польоту. Відео

Відтак в рамках українсько-польського проекту відновлено надгробок Бжозовського Кароля, Глоговської Уршулі (скульптор Г. Вітвер), Ільського Емануеля (скульптор Ян Шімзер), Манугєвічів – Кшечуновичів (Ян Шімзер), Меленєвської Розалії (А. Шімзер), Кентшинського Войцєха, Коцюби Михайла, Матіїва Юліана, Міліковського Яна, Мьончинського Юзефа, Юліана Ордона, надгробок родини Зєнткєвічів (скульптор Ян Шімзер).

Окрім цього, за кошти від господарської діяльності ЛКП «Музей Личаківський цвинтар» відновлено 21 надгробок, серед яких гробниця родини Шухевичів та Лепких.

«У 2016-му на вдалось залучити спонсорів та спільно з громадськими організаціями та професійними товариствами України відновити такі важливі пам’ятки, як надгробок Івана Левинського, Юзефа Шпільмана, Мазоха Францішка, гробницю родини Вчелак та таблицю на гробниці С. Круліковські. А також реставрували каплицю родини Кісельків та виконали замощення головних алей цвинтаря», – додала Лілія Онищенко-Швець.

Нагадаємо, у Львові цьогоріч реставруватимуть десятки пам'яток архітектури


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар