На Західній Україні проводять моніторинг стану захисту персональних даних за підтримки ЄС

1184 0
З метою дослідження стану захисту персональних даних на предмет дотримання європейських та національних стандартів їх захисту, ГО «Львівський центр міжнародного права та прав людини» проводить моніторинг міських рад Львова, Рівного та Івано-Франківська. В ході моніторингу, експерти Центру вивчають якими чином посадовці міських рад та працівники Центрів надання адміністративних послуг здійснюють обробку персональних даних та чи гарантується їхній подальших захист.
Фото: Уніан

Фото: Уніан

До тематики електронного врядування останні кілька років прикута постійна увага громадськості. Багатьма вона розглядається як технологічний шанс побороти корупцію, усунувши ті ланки, які й створюють корупційні ризики. Особливо активно відповідні інструменти е-врядування впроваджуються на рівні місцевого самоврядування і міські ради обласних центрів Західної України є «чемпіонами» в цьому плані.

В той же час, в ходів впровадження та застосування відповідних інструментів на рівні міських рад може виникати і ціла низка проблем, однією з яких є захист персональних даних містян. Питання безпеки персональних даних в Україні, відійшло з поля суспільного інтересу після прийняття відповідного закону у 2010 р. Проте, у світі в цілому ведеться постійна робота із посилення заходів щодо забезпечення належного захисту та обробки персональних даних.

«Забезпечення високого рівня захисту персональних даних є однією із вимог Угоди про асоціацію із Європейським Союзом, а вже в травні в ЄС вступає в дію нове, жорсткіше, регулювання щодо захисту персональних даних (т.зв. GDPR) і у майбутньому вимоги щодо приведення законодавства у відповідність із GDPR можуть бути висунуті і до України. Саме тому необхідно посилювати громадський контроль за дотримання стандартів захисту персональних даних в різних секторах, зокрема в сфері е-врядування та надання адміністративних послуг на рівні міських рад», - відзначає юрист, член Правління ГО «Львівський центр міжнародного права та прав людини» Іван Городиський.

«Ми дуже вдячні представникам міських рад за їх відкритість та готовність до співпраці і приємно вражені рівнем дотримання стандартів, який ми побачили в їхній діяльності», - відзначає Іван Городиський, який є керівником цього проекту.

Вже невдовзі за результатами реалізації проекту буде опубліковано аналітичний звіт та проведено тренінги для працівників міських рад шести обласних центрів Західної України.

Проект реалізовується ГО «Львівський центр міжнародного права та прав людини» за підтримки гранту наданого  Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою», в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні».

Партнерська публікація


Читайте також: