НБУ зобов’язав банки розкривати повну вартість кредитів

726 0
Раніше про додаткові платежі клієнти банку дізнавались лише під час підписання угоди про кредит.
Фото: rupixen.com/unsplash

Фото: rupixen.com/unsplash

Нацбанк зобов’язав усі українські банківські установи розкривати повну вартість споживчого кредиту, до яких входять платежі, які раніше банки приховували не вказували у рекламі кредитів. Відповідна норма почала діяти 19 січня, повідомляє пресслужба НБУ.

Читайте також: Нацбанк спростив умови кредитування для ФОПів

«Відтепер до вартості споживчого кредиту, залежно від його виду та за наявності додаткових та супутніх послуг третіх осіб, банки включатимуть вартість страхових та податкових платежів, зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування, вартість послуг нотаріусів, платежі за послуги державних реєстраторів, оцінювачів тощо», – повідомляють у Нацбанку.

Зазначається, що таким чином позичальники напевне знатимуть, скільки їм доведеться заплатити за банківський кредит. Зазвичай, частину платежів банки приховують, обіцяючи своїм клієнтам низькі відсотки. Натомість реальна вартість кредиту, окрім відсоткової ставки, має низку інших платежів, про які банки повідомляють клієнтів лише під час укладання договору.

Читайте також: Нацбанк зупинив заборону на використання коштів ФОПів із бізнес-карток на особисті потреби

Додамо, що відповідну норму НБУ затвердив після того, як парламент ухвалив закон про захист прав споживачів фінансових послуг. 

 


Читайте також: