Не сиди довго біля комп’ютера: Уляна Супрун спростувала міфи про зір

2876 0
Головний медик країни наголосила, що від поїдання моркви та чорниці наш зір не покращиться.
Фото: Depositphotos

Фото: Depositphotos

Виконувачка обов’зків Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла про найпоширеніші офтальмологічні міфи.

За даними ВООЗ, проблеми з зором мають близько 300 мільйонів людей у світі. З них 43%, в тому числі 12 мільйонів дітей страждають порушеннями рефракції. До таких порушень відносяться короткозорість (міопія), далекозорість (гіперметропія) та астигматизм.

«Одна з реальних причин порушення зору – генетика. Фізіологічна причина короткозорості – неправильний розмір очного яблука та дефекти системи фокусування. Читання книжки чи сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна. Тому нам варто зрозуміти, що все складніше, ніж споглядання монітору чи читання лежачи. І якщо у вас є порушення зору – поїдання моркви кілограмами не допоможе його вилікувати», – зазначає Уляна Супрун.

Читайте також: Уляна Супрун спростувала діагноз «остеохондроз»

Традиційно, однією з причин погіршення зору вважають екрани телевізорів, монітори комп‘ютерів та дисплеї смартфонів. Насправді, науковці не знайшли зв‘язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами ґаджетів.

Втім, не виключено, що люди можуть відчувати певні симптоми, як-от напруження, сухість очей чи подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми тимчасові і не мають впливу на розвиток хвороб ока. В сукупності такі симптоми називаються комп‘ютерний зоровий синдром. Він часто зустрічається в користувачів комп’ютерів - по всьому світу їх мають близько 60 мільйонів людей.

Наукового підтвердження не знайшла також інформація, що шкідливо дивитися на монітори у темряві. Відповідно і читання при поганому світлі або ж лежачи – також не може призвести до хвороб очей.

Читайте також: Руйнівники міфів. Уляна Супрун про манту, перекис водню та ВСД

Багато батьків вважають, що погіршити зір може сидіння на задній парті. Втім, бажання посадити дитину на першу парту – не виправдане. Дивитись на віддалені предмети – нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіння ж за першою партою бажане дітям, що мають вади зору, які не підлягають корекції.

Про моркву. Справді, вітамін А бере участь у функціонуванні сітківки і його дефіцит може призвести до погіршення нічного зору. Втім, дефіцит має бути дуже великий, щоб мати якийсь негативний вплив. Але у зворотній бік це не працює, лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату. Те саме стосується і чорниці. Логічно, що ніякі біологічно активні добавки та фітопрепарати теж не матимуть жодного ефекту.

​Читайте також: Як підписати декларацію з лікарем. Покрокова інструкція

«Наші очі дозволяють нам не губити з поля зору безліч дрібниць, проте часто самі залишаються поза нашою увагою. Щоб зменшити ризики погіршення зору, повноцінно та збалансовано харчуйтесь, слідкуйте за вагою, залиште шкідливі звички, як-от, куріння та ходіть на прогулянки. Останній пункт навіть важливіший, ніж здається. Дослідження вказують на те, що міопія прогресує повільніше у тих дітей, які частіше бувають на свіжому повітрі», – додала головний медик країни.

Уляна Супрну наголошує: якщо ж у вас є проблеми з зором – зверніться до фахівця. Не лікуйте його самостійно з допомогою вправ чи закапувань незрозумілими краплями. Лікар допоможе вибрати найбільш дієвий метод лікування особисто для вас: окуляри, лінзи, фармакологічне лікування чи лазерну корекцію зору.


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар