Нобеля з медицини цьогоріч отримав японський біолог

1647 0
Японського біолога Йосінорі Осумі нагородили Нобелівською премією з фізіології та медицини за відкриття механізмів автофагії.
фото: www.asianscientist.com

фото: www.asianscientist.com

Цього року Йосінорі Осумі відкрив і з’ясував механізми, що лежать в основі фундаментального процесу деградації та утилізації клітинних компонентів. Концепція явища автофагії виникла у 60-і роки, коли дослідники вперше побачили, що клітина може знищувати свої власні компоненти, огороджуючи їх мембраною і створюючи таким чином мішковидні бульбашки, які потім переміщуються до відділення з переробки відходів — лізосом.

На початку 1990-х Йосінорі Осумі провів серію експериментів, використовуючи пекарські дріжджі, аби ідентифікувати гени, необхідні для аутофагії. Далі біолог з’ясовував основні механізми аутофагії у дріжджів і довів, що подібний складний механізм використовується і в наших клітинах.

Читайте також: Френсіс Фукуяма: Стати сучасною демократією – неминучий шлях для України

Відкриття Осумі призвело до виникнення нового погляду на те, як клітина переробляє свій вміст. Це дало шлях до розуміння фундаментальної важливості аутофагії в багатьох фізіологічних процесах — таких як адаптація до голоду або відповідь на інфекцію. Мутації в генах аутофагії можуть викликати захворювання — процес аутофагії приймає участь у ряді онкологічних та неврологічних хвороб.

За матеріалами: hromadske.uа, www.nobelprize.org

Опублікувала Юлія Сабадишина

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!