Чи буде парк на Левандівці - на торфовищах і городах мешканців? Фото

4870 0
Власники нелегальних городів застерігають від перетворення пустки між Левандівкою та залізничною колією на парк.
Твоє місто

Твоє місто

3-го березня Львівська міська рада виділила 22 гектари на Левандівці – в районі вулиць Роксоляни, Суботівської та Олесницького – під облаштування парку. Tvoemisto.tv побувало на місці, де має постати парк, і побачило торфовище, сміття і нелегальні городи, власники яких не в захваті від майбутніх змін. 

Чітких меж ділянки, на якій буде облаштований парк, іще немає, каже провідний спеціаліст управління екології та ландшафтного планування ЛМР Мар’яна Гавришко. Тож площа парку може збільшитись чи зменшитись у залежності від того, які саме ділянки між Левандівкою та залізничною колією належать місту – це в міськраді ще мають з’ясувати. Мар’яна Гавришко впевнена, що парк у цьому місці потрібен: «Левандівка – великий житловий масив, там живе багато людей, а парків і місць для прогулянок там замало». 

Втім, як виявилось, територія, виділена під парк, не дарма стояла пусткою: це торфовище. Еколог Діана Попфалуші попереджає, що будувати чи облаштовувати відпочинкові зони на покладах торфу небезпечно, адже торф із часом може просісти. До того ж, він легкозаймистий. Справді, дим від пожеж на левандівсько-ряснянських торфовищах добре знайомий львів’янам. Інший львівський парк – 700-річчя Львова – також розташований на торфовищі.

До того ж, за словами мешканців Левандівки, неподалік розташоване джерело – тож, імовірно, ґрунтові води лежать неглибоко, й будівництво може їх забруднити.

«Геологічних досліджень не було, але, якщо там є потічок і є можливість його розчистити, думаю, це буде враховано, і він залишиться на цій території», коментує Мар’яна Гавришко. Зараз джерело доглядають і чистять місцеві мешканці.

Вони ж – і це ще одна причина невдоволення рішенням міськради – облаштували на пустці городи. «Який парк? Он подивіться, що тут робиться, каже власниця одного з них пані Стефа. – А дороги чому не роблять? А каналізацію чому тут не роблять? Багато людей мають тут городи, навіть дуже. Маю тут грядку, але скільки тут того городу можна скопати?». 

Люди не приховують, що земля, на якій вони вирощують городину, належить місту. «Ну, то воно не законно, але зараз у нас немає нічого законного. Люди мають шматочок городу, і той хочуть забрати. Та ж є П’ятий парк, чому не можна зробити це там?», прокоментував ще один городник, пан Зиновій.

Доля засіяних городів, огорож і сараїв, встановлених без дозволу, буде вирішена в процесі планування парку. «Звісно, не було б добре, якби сараї були в парку, каже Мар’яна Гавришко. – Цю землю ніхто не давав у користування мешканцям, і треба використати її максимально».

Сусіди, що не мають городів, не проти облаштування парку, проте наголошують, що він повинен бути доглянутим, на відміну від засміченого й занедбаного левандівського лісопарку. «Тут колись усе було скопано й засаджено до сантиметра, але тепер старих нема, а молодим це не потрібно, –  коментує пан Іван. – Буде добре, якщо все приведуть до ладу. Влітку виростають хащі по шию, скоро вовки будуть бігати». Мешканці Левандівки кажуть, що в новому парку непогано було б облаштувати дитячий майданчик, та нарікають на сміття, яке останнім часом часто викидають на околицях мікрорайону. 

Підготувала Олеся Шеремета,
фото Петра Ткачишина

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!