Фірму «Онур» підозрюють у відмиванні понад 100 мільйонів гривень

2835 0
Турецьку компанію підозрюють у виведенні коштів через фіктивні фірми.

ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» перерахувала одеським фірмам з ознаками фіктивності 101,5 мільйона гривень, отриманих на держпідрядах щодо ремонту та будівництва доріг у Львівській та Київській областях – повідомляють Наші гроші.Львів, Порушення виявила ГО «Громекс» при аналізі виконання договорів компанією протягом 2015 року.

Загалом у 2015-му році «Онур» отримала замовлень на суму 859 мільйонів грн. ГО «Громекс» вдалось встановити, що компанія перерахувала на три прописані в Одесі фіктивні фірми понад 101,5 мільйона з бюджету.

Йдеться про фірми:

ПП «Інгус Ойл» (71,16 млн грн)

У вересні 2016-го року фірму зареєстрували на мешканку Чорноморська Одеської області Людмилу Барбул. Попередньою власницею була Наталія Фарина, а керівником – її співмешканець Андрій Фарина. Фарина також числиться власницею одеського ТОВ «Трейдингова компанія «Інгус», яке упродовж 2015-2016 років отримало держпідрядів на понад 25 млн грн, а з початку 2017-го підписало договорів на 14,5 млн грн.

ПП «Інгус Ойл» у 2016-му році отримало держпідрядів на понад 151 млн грн, роком раніше – 11,5 млн грн.

ТОВ «Тандем-Оіл» (21,4 млн грн)

У стані припинення з 10-го березня 2017-го року на підставі рішення суду за позовом ТОВ «Яблуневий дар» про визнання «Тандем-Оіл» банкрутом. Фірма з часу створення у 2007-му році належала Мураду Келоєву. Він же числиться керівником одеського ТОВ «Барт», що належить мешканцю Дніпропетровської області Максиму Чичову.

За даними «Youcontrol», «Тандем-Оіл» протягом 2012-2014 років отримала замовлень від держави на майже 112 млн грн.

ТОВ «Систем інвест трейдінг» (8,95 млн грн)

Діяльність фірми припинена у листопаді 2016-го року. Ліквідатором виступив власник фірми – одесит Денис Стеценко.

За інформацією «Громекс», зазначені підприємства фігурують у кримінальних провадженнях, пов’язаних з легалізацією доходів, присвоєнням бюджетних коштів та мають ознаки фіктивності, відтак, є підстави вважати, що вони були використані у схемі зі створення штучної документальної видимості здійснення фінансово-господарських операцій, в результаті якої бюджетні кошти переводили у готівку та повертали учасникам схеми.

Сьогодні ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» фігурує у 6-ти кримінальних провадженнях, відкритих за фактом завищення вартості робіт, переведення коштів на фіктивні фірми та ухилення від сплати податків.


Читайте також: