Паперовий чи електронний: як виглядатиме договір із сімейним лікарем

2256 0
У МОЗ пояснили, як виглядатиме договір, який підписуватимуть пацієнт із лікарем.
фото: zmi.ck.ua

фото: zmi.ck.ua

Пацієнт і лікар підписуватимуть декларацію про вибір лікаря пацієнтом – це буде швидкий і зручний для пацієнта процес. У документі будуть вказані реквізити сторін: основні дані про пацієнта (ім’я, прізвище, дата народження, контактні дані, номер паспорту), про лікаря (ім’я, прізвище, інформація про освіту і кваліфікацію, контактні дані тощо), а також про заклад, де працює лікар, чи лікар з приватною практикою (код, інформація про ліцензію тощо).

При підписанні декларації кожен пацієнт зможе отримати копію Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого МОЗ. Цей Порядок чітко описуватиме, на яку гарантовану первинну медичну допомогу зможе розраховувати пацієнт і якими є обов’язки сімейного лікаря.

Читайте також: Лікарів мотивуватимуть до нових принципів роботи надбавками за здорових пацієнтів

Усю інформацію щодо декларації внесуть до електронної системи, але свій примірник пацієнт (за бажання) може отримати в паперовому вигляді.

Декларація про вибір лікаря пацієнтом буде підставою для отримання лікарем коштів за обслуговування пацієнта (у разі дотримання лікарем встановленого Порядку надання первинної медичної допомоги).

«Наразі уже розробили як проект Декларації про вибір лікаря пацієнтом, так і проект Порядку надання первинної медичної допомоги. Ці документи винесуть на обговорення з широкою професійною спільнотою та місцевими органами влади у лютому. Відразу після затвердження цих документів, їх оприлюднять на сайті міністерства та місцевих державних адміністрацій, а також активно поширюватимуть серед громадськості», – інформують у Міністерстві охорони здоров’я.

Нагадаємо, з січня 2017-го року українці мають півроку на вибір сімейного лікаря та підписання з ним угоди. У квітні стартує повноцінна робота електронного реєстру пацієнтів, лікарів і закладів – E-health. 

 


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар