Паркінг біля університету: дослідження триватимуть довше

1367 0
У листопаді планують провести громадські обговорення щодо появи підземного паркінгу біля університету імені Франка.
Фото: www.asnu.net

Фото: www.asnu.net

У липні стартували археологічне та гідрогеодезичне дослідження площі перед Львівським університетом імені Франка. Результати планували повідомити наприкінці жовтня, після чого оголосити інвестиційний конкурс.

Як зазначила у коментарі для Tvoemisto.tv Ольга Сивак, керівниця управління інвестицій та проектів ЛМР, роботи ще тривають: «Зараз завершується розробка детального плану території, який виготовляє Містопроект. Процес затягнувся довше, аніж очікували, тому що це все варто поєднати з організацією дорожнього руху. Завершити дослідження плануємо за кілька тижнів».

Читайте також: До центру – 10 хв пішки. У Львові хочуть змінити систему паркування

За її словами, під час геологічних досліджень виявили високий рівень ґрунтових вод. Однак, сучасні технології дозволяють будувати підземні об’єкти і в таких умовах, хоча й значно дорожче. Водночас, найбільша проблема зараз не в ґрунтових водах, а в тому, щоб реалізовувати цей проект, зважаючи на вимоги усіх сторін.

«Вимоги є різні, – додає Ольга Сивак, – Наприклад, університет пропонує закрити вулицю Університетську та забрати тролейбусну лінію з-під головного корпусу, атомобілісти хочуть паркінг, інвестори кажуть прибрати припарковані автомобілі довкола площі».  

Зараз ЛКП «Львівавтодор» працює над транспортним моделюванням: досліджують, як поява паркінгів вплине на рух громадського і приватного транспорту в місті. «Аналіз завершиться за кілька тижнів, ми це пов’яжемо із детальними планами території і плануємо у листопаді виходити вже на громадське обговорення із залученням мешканців та експертів», – каже Ольга Сивак.

Читайте також: Місто, недружнє до водіїв. Чому у Львові їздять не за правилами, а як вийде

Паралельно опрацьовують і площу Петрушевича. «Гідрогеологію ще не зробили, але тут немає історичної пам’ятки – університету, тож є ширше поле для маневру і дій», – додає вона. Для цієї ділянки також розроблять детальний план та проаналізують найбільш доцільну схему організації руху, що має поєднатися із запровадженням малого транспортного кільця.

Нагадаємо, у центрі Львова планують збудувати щонайменше два підземні паркінги: перед університетом імені Івана Франка та на площі Петрушевича. Розглядається також ідея спорудження підземного паркінгу біля головного залізничного вокзалу. Це може розвантажити центральні вулиці, де хронічно бракує місця для паркування автомобілів. Проте місця, під якими спорудять паркінги, зазнають кардинальних змін: громадські простори тут облаштовуватимуть наново, дерева – зріжуть і замінять. 

Юлія Сабадишина


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар