Переселенців та львів’ян запрошують до спільного фестивалю. Програма

2512 0
«Фестиваль переселенців та львів'ян» – своєрідне зведення культурних мостів та майданчик для діалогу, в якому візьмуть участь як переселенці зі Сходу та Криму, так і місцеві мешканці. Такого роду подія відбуватиметься в Україні вперше.
Фото: photo.allcrimea.net, zik.ua, epccongress.lviv.ua, ltdaily.info

Фото: photo.allcrimea.net, zik.ua, epccongress.lviv.ua, ltdaily.info

Львів’яни та переселенці матимуть змогу дізнатися більше один про одного та відкрити один одного через культурний обмін. Адже, в період окупації Криму і війни на сході України, на територію Львівської області були змушені переселитися тільки за офіційними даними більше 11 000 переселенців.

Одним з основних питань, поряд із соціальними, постало питання інтеграції у нове середовище, побудова взаємоповаги та довіри між мешканцями різних регіонів України, які мало знають про культурні традиції та особливості один одного.

Відтак в програмі фестивалю протягом двох тижнів майстер-класи та воркшопи, виставки та концерти. Завершиться все дискусією «Переселенці та львів’яни: від стереотипів до порозуміння».

Триватиме фестиваль з 1 по 13 вересня в різних локаціях міста.

Організаторами «Фестивалю переселенців і львів’ян» виступили кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові», громадська ініціатива «Крим SOS» зі підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Фестиваль проходить в рамках Конгресу Культури Східного Партнерства у Львові. Партнери фестивалю: Управління культури ЛМР, мистецьке об’єднання «Дзиґа», Форум Видавців, Музей Ідей, ініціатива «Е-97», «Мистецтво толерантності» (Харків), Центр зайнятості вільних людей, організації переселенців у Львові: «Вітер зі Сходу», «Схід і Захід разом», «Кримська Хвиля».

 

Програма

1 вересня. 19:00. Відкриття фотовиставки Вікторії Поліщук «Обличчя переселенців?»

Медіатека (вул. Мулярська, 2а)

На виставці будуть представлені фото, зроблені протягом року у Львові - це портрети людей, доля яких так чи інакше змінена обставинами в країні. Герої - молоді сім'ї, діти, дорослі, прогресивна молодь. Народжені в Донецьку, Києві, Ялті чи на Західній Україні — всі вони мають спільний дім — місто Лева. Плівка не фіксує тавро «переселенця», це портрети людей, які відчувають єдину Батьківщину і надію на її цілісність.

4 вересня, 19:00. Майстер-клас з гончарного мистецтва кримськотатарського кераміста Рустема Скібіна. Локація біля IQ сцени (площа перед ЛНУ Івана Франка)

Рустем Скібін створив свій стиль поліхромного розпису керамічних виробів, що несе в собі найкращі риси традиційної культури кримських татар. Майстер досконало опанував методом створення орнаментальних структур і створив серії унікальних виробів з вишуканими каліграфічними композиціями.

4 вересня, 19:00. ДжанДует (Україна, Крим, Азербайджан). IQ сцена (площа перед ЛНУ Івана Франка)

«ДжанДует» - спільний проект акордеоніста Шевкета Зморки та перкусиста Орхана Агабейлі, який поєднує різні стилі, традиції та жанри, за основу беручи кримськотатарський та азербайджанський фолк у поєднанні із сучасним джазом.

4 вересня, 20:00. Ельвіра Сарихаліл та AcousticQuartet (Крим, Харків, Донецьк). IQ сцена (площа перед ЛНУ Івана Франка).

Виступ спільного проекту однієї з найяскравіших виконавиць кримськотатарського фолку Ельвіри Сарихаліл та джазового колективу «AcousticQuartet» (Крим, Харків, Донецьк).

5 вересня, 12:00-19:00. Виставка та воркшопи народно-прикладного та декоративного мистецтва, майстер-класи з танців, кулінарна майстерня, етнічні співи та мелодії, презентації ініціатив переселенців. Вул. Лесі Українки, 45

5 вересня, 12:00-19:00. Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні. Вул. Лесі Українки, 45.

Виставка складається з відео-інтерв'ю з цивільними полоненими, що утримувались «ДНР» в приміщеннях ІЗОЛЯЦІЇ в Донецьку; з молодими донеччанами, а також відео з озброєними людьми, які окупували територію фонду. ІЗОЛЯЦІЯ представить матеріали про діяльність фонду і нещодавню роботу донецького художника Сергія Захарова — інсталяцію «Картковий будинок».

5 вересня, 19:45. Marinita (Україна, Азербайджан). IQ сцена (площа перед ЛНУ Івана Франка)

Marinita (Марина Захарова) — співачка, піаністка та композитор з Харкова. Її музика – це органічне поєднання різних фольклорних традицій із джазовою та академічною музикою.

6 вересня, 22:30. Kurbasy feat Manu. Медійнаінсталяція«Нанашійюлойці». Балкон театру Леся Курбаса, (вул. Леся Курбаса, 3)

Прем'єра музично-візуального перформансу проекту «Kurbasy» та «Manu» на основі українського та кримськотатарського мелосу. Персонажем перформансу стане будівля театру Курбаса.

13 вересня, 12:00. Подіумна дискусія «Переселенці та львів’яни: від стереотипів до порозуміння». Готель Жорж (пл. Міцкевича, 1)

За даними організаторів фестивалю.

Опублікував Ігор Саджениця


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!