Цього року на вулиці Бандери демонтують аварійну стінку і облаштують громадський простір

2676 0
Вартості додаткових робіт з облаштування зупинки і демонтажу підпірної стінки на вулиці Професорській ще немає.

Цього року місто планує розпочати облаштування зупинки на перетині вулиць Степана Бандери і Чупринки, а також демонтувати аварійну підпірну стінку на вулиці Професорській. Сьогодні, 4 лютого, під час засідання виконавчого комітету прийняли рішення про виконання ЛКП «Львівавтодор» додаткових робіт у межах реконструкції вул. Степана Бандери.

«Львівавтодор» має виконати додаткові роботи у межах реконструкції вул. Бандери, а саме йдеться про демонтаж підпірної стінки та благоустрій схилу на ділянці вул. Степана Бандери вздовж будинків №№ 8, 10, а також про облаштування громадського простору на перехресті вул. Бандери та вул. Генерала Чупринки.

Читайте також: Пів правди про бруківку. Топ-5 відповідей про ремонт вулиці Бандери

У коментарі Тvoemisto.tv керівник ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк повідомив, що поки що не відома вартість цих додаткових робіт, бо досі не готові проєкти та їхні експертизи. Вартість реконструкції вулиці за тендером – 209 мільйонів гривень. Микола Власюк каже, що підрядник наразі виконав роботи на понад 149 мільйонів гривень. 

Підпірну стінку, що з боку вулиці Професорської, приберуть. Там облаштують грунтовий насип, його озеленять, а проїзд вулицею Професорською заборонять. За попередньою інформацією, роботи мали б розпочати весною цього року.

Читайте також: Пів правди про бруківку. Топ-5 відповідей про ремонт вулиці Бандери

Простір на перетині вулиць Чупринки і Бандери, який чиновники раніше називали транспортним хабом, також планують облаштувати цього року. Уже виготовили попередній проєкт і візуалізацію, їх розробив Інститут просторового розвитку на замовлення GIZ. Простір організують так, щоб там було зручно пересідати з одного виду громадського транспорту на інший. На зупинці облаштують прокатні станції, аби скористатись велосипедом чи електросамокатом.

Реконструкцію вулиці проводить компанія «Онур». Також буде ще корегування проєкту, тож у підсумку вартість може зрости.

Додамо, що вулицю відкрили для проїзду 18 грудня 2021 року, на ній ще не працюють світлофори і немає розмітки. 

Читайте також: Інвестор, який збудував «Leoland», не профінансував тенісні корти для комплексу на вулиці Йосипа Сліпого

Нагадаємо, проєкт реконструкції Бандери, «Вулиця для всіх», фінансували за кошти Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ). Його обрали з-поміж трьох ідей під час багатьох етапів урбаністичних та громадських слухань. На слуханнях львів’яни вимагали залишити бруківку та розширити вулицю до чотирьох смуг замість пропонованих двох. За словами тоді чинного головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, ширини наявної вулиці не вистачає, аби облаштувати там виділені смуги, а для розширення доведеться зрізати дерева. Тоді проєкт підкоригували і повернули бруківку.

На початку ремонту планували, що дорожнє покриття вулиці буде комбінованим. Стару бруківку мали залишити хіба що у міжколійному просторі та у слотах для паркування. Втім, у грудні минулого року, коли вже активно велись роботи, при замощуванні вулиці вирішили не використовувати римського каменю. Дорогу вистелили дрібною бруківкою-мозаїкою, а між рейками грубою бруківкою.

Вікторія Савіцька


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!