Без черг, але за записом. Що хочуть змінити в поліклініках

8110 1
Поєднання одним сімейним лікарем ролей кількох спеціалістів не тільки не вирішує проблему довгих черг біля кабінетів поліклініки, а й навіть збільшує її. Що саме доведеться робити українським лікарям, щоб уникнути цього, розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун сьогодні, 19-го листопада, під час зустрічі у Львові.
presa.com.ua

presa.com.ua

Із 1-го січня 2017-го року у межах реформи медицини українці звертатимуться до сімейного лікаря, який поєднає у своїх обов’язках те, що раніше робили різні спеціалісти: окулісти, дерматологи тощо. Однак у черзі до популярного спеціаліста одночасно можуть опинитися хвора на грип дитина, вагітна жінка та, наприклад, чоловік, якому потрібна лише довідка про профпридатність.

Читайте також: У 2017-му році українцям відшкодовуватимуть кошти за ліки

У коментарі для Tvoemisto.tv Уляна Супрун розповіла, як в таких умовах можна уникнути довгих і навіть небезпечних для здоров’я черг біля кабінету популярного лікаря. За словами чиновниці, проблему можна вирішити двома шляхами:

1. Попередній запис онлайн або по телефону

«Я працювала в одній клініці з колегами-лікарями, нас було четверо лікарів і було двоє людей, які приймали дзвінки. Фінансування дозволяло наймати окремих секретарів, які відповідали на дзвінки від пацієнтів і розкладали їх на день по 20 хвилин, так, як в перукарні – ніхто не сидів у довгій черзі», – поділилася досвідом Уляна Супрун.

За словами очільниці міністерства, всупереч скептичним зауваженням про ментальність і консерватизм, для України це цілком реально. Наприклад, у Києві вже існує поліклініка без черги: люди записуються онлайн, їх приймають у окремо визначений час на певний термін (15-20 хв). Автоматизація вирішує чимало проблем: «Ми прийшли, відмітилися в терміналі й отримали персональний код, побачили, до якої кімнати йти, зайшли до педіатра. На прийомі вона ввела інформацію про нас у комп’ютер: пацієнт, вік, історія хвороби, рецепт. Ніяких черг чи очікування під кабінетом. І це реально навіть в Україні, тільки треба подумати, як це здійснити».

2. Гуртувати пацієнтів за проблемами й приймати в окремі години

Уляна Супрун зауважила, що педіатри та сімейні лікарі можуть приймати конкретну групу людей у певний час: зранку хворих на інфекційні хвороби, після обіду – хронічно хворих, і тільки потім – здорових людей. За її словами, це нескладно зробити, подібна практика допоможе уникнути небезпеки для здоров’я та можливості інфікування під час очікування в довгій черзі.

«Як пацієнти, ви повинні це вимагати від своїх лікарів. Бо наша реальність – це неповага до людей. Це залишок системи, яка не поважала людей. Не було цінності життя, часу, комфорту. В понеділок – річниця Революції гідності. І ми, як пацієнти, маємо наполягати на нашій гідності», – порадила очільниця міністерства охорони здоров'я.

Нагадаємо, сьогодні під час презентації у Львові Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я, повідомила, що у рамках реформи медицини в Україні хочуть запровадити телефонні консультації. Хворим, які викликали та очікують карету швидкої допомоги, лікарі даватимуть поради. Окрім того, у рамках реформи медицини, зарплата сімейного лікаря зможе становити від 19-ти до 50-ти тисяч гривень, – про це раніше Tvoemisto.tv повідомив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради. 

Підготувала Людмила Рубцова


Читайте також:
21 Листопада, 2016 20:34
dima Децентралізація медицини почнеться з "первинки", - концеція МОЗ:
[***]://decentralization.gov.ua/news/item/id/3580