Померла відома докторка історичних наук Лариса Крушельницька

1067 0
Лариса Крушельницька отримала шість почесних державних грамот.
Фото: Інститут українознавства ім. І.Крип

Фото: Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича

Вчора, 12-го листопада, померла львівська жінка-археолог, бібліотекознавиця, докторка історичних наук та професорка Лариса Крушельницька. Про це повідомляється на сторінці інституту українознавства ім. І.Крип'якевича у Facebook.

Довідка. Лариса Іванівна Крушельницька – єдина в світі жінка-археолог, яка організувала й успішно провела понад 50 археологічних експедицій, підсумком яких стали 206 наукових досліджень. Понад 170 з них опублікували. Вона відкрила і дослідила приблизно 60 пам'яток минулого, що принесли їй визнання в Україні та за кордоном.

Наукові інтереси Лариси Крушельницької охоплювали проблеми археології бронзової і ранньозалізної доби Центральної та Східної Європи. Вона вперше провела розкопки в гірських районах Карпат, де виділила низку виробничих осередків соляного виробництва, масштаб якого мав у стародавні часи велике економічне значення.

Читайте також: За океан і назад. Як книгозбірні з діаспори повертаються в Україну

За розвиток історичної науки, багаторічну наукову, організаційну, видавничу діяльність та подвижницьке служіння Україні Ларису Крушельницьку нагородили численними почесними грамотами, зокрема: Верховної Ради України (2003), Президії НАН України (1998, 2002, 2003), Міністерства освіти і науки України, обласних і міських рад. 2008 року її нагородили орденом княгині Ольги III ступеня і Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. 2011 року Лариса Крушельницька отримала орден княгині Ольги II ступеня. 5 квітня 2013 року у день свого 85-річчя її нагородили Почесним знаком Святого Юрія.

Також Лариса Крушельницька була директором ЛНБ ім. В.Стефаника, головою археологічної комісії Наукового товариства ім. Шевченка, членом наукового товариства «Український історик» (США) та членом Львівської організації ЮНЕСКО.

Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар