Правоохоронці Києва викрили схему продажу гуманітарної допомоги

1169 0
Серед вилученого – консерви, крупи, мука, сіль, цукор, соки, води та інші продукти іноземного виробництва.
Фото: Поліція Києва

Фото: Поліція Києва

Співробітники поліції задокументували незаконний збут товарів, які призначались як волонтерська допомога для постраждалих від війни українців. Про це повідомляє Поліція Києва у Facebook. 

На склад з товарами поскаржилися громадяни, які розповіли, що на території Оболонського району невідомі особи здійснюють продаж сумнівної харчової продукції. За словами очільника Оболонського управління поліції Києва Віктора Михайленка, за процесуального погодження окружної прокуратури під час санкціонованих обшуків на складах правоохоронці виявили продукти харчування іноземного виробництва без належних на них документів.

«Серед вилученого – консерви, крупи, мука, сіль, цукор, соки, води та інші продукти іноземного виробництва. Товари продавали без сертифікатів, а також на них були відсутні штрих-коди і маркування. Підприємці не могли пояснити працівникам поліції походження продукції та надати відповідні документи на їх придбання. Окрім цього, ми з’ясували, що орендарі складів обладнали приміщення під цехи з виробництва товарів – вони розпаковували іноземні продукти харчування та фасували їх в упаковки українських виробників. Також у приміщеннях складу ми виявили горілчані вироби без акцизних марок. Загалом вилучено понад десять тисяч одиниць різної продукції», – пояснює він. 

Читайте також: У «Приватбанку» розповіли про нову шахрайську схему. Як не втратити кошти

Правоохоронці з’ясували, що усі продукти харчування отримані від іноземців, котрі таким чином хотіли підтримати українців у містах, які найбільше постраждали від дій російських військових. Однак шахраї вирішили нажитися на гуманітарній допомозі та продавати її населенню.

Слідчі Оболонського управління поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене у великих розмірах. За процесуального керівництва прокуратури вирішується питання щодо повідомлення про підозру причетним до шахрайської схеми особам.

Нагадаємо, в Україні наклали арешт на корпоративні права та нерухоме майно 11 підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є російські державні корпорації «Роснафта», «Росатом» та «Газпром».


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!