Президент підписав закон про штрафи за булінг

1674 0
Верховна Рада проголосувала за закон, що протидіє булінгу та вводить відповідні штрафи, 18 грудня.
Фото: 4mama.ua

Фото: 4mama.ua

Петро Порошенко підписав закон, який вводить штрафи за цькування в школах та садочках. Про це йдеться на сайті президента.

Читайте також: Мін'юст запустив кампанію проти цькування у школах

Верховна Рада проголосувала за закон, що протидіє булінгу та вводить відповідні штрафи до 3400 гривень, 18 грудня. Статтю 173 Кодексу про адмінправопорушення доповнили статтею 173-4, де дали визначення поняттю «булінг». Його трактують як діяння учасників освітнього процесу, що полягають у будь-якого роду насильстві, зокрема психологічному, фізичному, економічному та сексуальному, включно зі застосуванням електронних комунікацій, що вчиняють стосовно малолітньої чи неповнолітньої дитини.

Цькування неповнолітнього каратимуть штрафом від 850 грн д 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Такі ж дії, які вчинить група осіб або одна особа повторно впродовж року, каратимуть штрафом від 1700 грн до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

Читайте також: Як використовувати інновації у школі. Топ-4 підказки для вчителів та батьків

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, будуть відповідати батьки кривдника. Рідні булера повинні будуть сплатити штраф від 850 до 1700 грн.

Також штрафувати можуть і тих, хто не повідомив правоохоронців про булінг. Розмір штрафу становить 850-1700 грн.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!