Президент УКУ став лауреатом Премії імені Василя Стуса

1628 0
Він є першим представником духовенства, якого відзначили цією премією.

Лауреатом цьогорічної премії імені Василя Стуса, вручення якої відбулося у Києві, став єпископ Української греко-католицької церкви та президент Українського католицького університету Борис Ґудзяк, повідомляє Український центр Міжнародного ПЕН-Клубу у Facebook.

Зазначається, що він є першим представником духовенства, якого відзначили цією премією.

Читайте також: Успіх у стосунках. 10 думок владики Бориса Ґудзяка про лідерство і гідність

«Для мене це велика честь. Я з юності виховувався на спадщині Стуса та інших дисидентів. Коли я був ще в школі, в 12-13 років, ми 12 січня щороку голодували на заклик Чорновола. І ці заощадженні копійки ми використовували на купівлю марок та листівок, щоб писати дисидентам», – сказав Ґудзяк під час свого виступу.

У промові єпископ також згадав українського режисера Олега Сенцова, який вже більше 100 днів голодує у російській колонії у місті Лабитнангі.

«Це не Шекспір чи навіть Шевченко, при усій іконічності останнього, зазначив під час свого виступу владика Ґудзяк. Стус близький, його премія — не декорація, а радше імператив. Стус — жива історія і позиція, його премія виклик і обов’язок. Це наш час і, на жаль, наші дилеми. Особливо зараз, коли за полярним колом карається Олег Сенцов, перейшовши ще одну нелюдську відмітку болю і страждань сто днів голодування», – заявив єпископ.

Читайте також: Люди Твого міста. Владика Борис Ґудзяк про Львів та недовіру

Премія імені Василя Стуса заснована 1989 Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції (УАНТІ). Вперше вручалася у Львові. 1990 набула столичного статусу.

Премія присуджується авторам, які мають видатні успіхи у своїй галузі, займають виразну громадянську позицію, активно присутні в українському культурному просторі. З 2016 року премію вручає український осередок міжнародного ПЕН-клубу.

Лауреатами премії у різні роки були Сергій Жадан, Іван Світличний, Надія Світлична, Марія Бурмака, Ольга Богомолець, Галина Севрук, Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська та інші.

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!