Проект реконструкції фонтану Кульбаба у Львові повністю змінять

3352 17
Раніше тут планували встановити сухий фонтан.
фото: Wikipedia

фото: Wikipedia

У Львові повністю змінять проект реконструкції фонтану «Кульбаба», що на площі Галицькій. Його мають розробити приблизно за пів року. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.  

Читайте також: Цього року у Львові демонтують фонтан біля Оперного театру

«Проект впорядкування території потрібно повністю змінити, оскільки попередній неможливо реалізовати через виявлені на місці знахідки. Проект потребує тривалого часу для переробки, попередній, наприклад, робили впродовж пів року. Залишки, звичайно, треба надійно законсервувати та зберегти. Якщо приймуть рішення про експонування знахідок, хоча воно не буде добрим для нашого клімату, тоді можна буде пісок легко вийняти і експонувати», – каже вона.

Раніше в інтерв'ю Tvoemisto.tv директор НДЦ «Рятувально-археологічна служба» Олег Осаульчук розповідав про те, що  в Європі вже відходять від експонування просто неба чи під склом, бо це малоінформативно і малопродуктивно, а в утриманні — дорого. Натомість там намагаються показувати супровідний матеріал: наприклад, 3D-реконструкції, як виглядали у давнину рів чи стіна, демонструють зразки. Лілія Онищенко ж зауважує, що добре було б зробити приблизний макет храму Воздвиження Чесного Хреста, який був колись, щоби люди приходили й дивилися.

Додамо, що під час реконструкції фонтану «Кульбаба» знайшли фундамент храму Воздвиження Чесного Хреста, який датують 1530-м роком. Його розібрали наприкінці XVIII ст. разом із міськими укріпленнями. Також днями тут також знайшли останки десятьох людей.

Археологи мали працювати на площі до середини липня, після чого передати свої висновки Галицькій районній адміністрації, після чого мають удосконалити проект реконструкції площі.

Читайте також: Як змінилися фонтани Львова упродовж ста років. Фото до і після

Нагадаємо, що на місці «Кульбаби» планують облаштувати сухий фонтан. Роботи повинні були закінчити за 5 місяців. Втім після демонтажу металевої скульптури підрядники натрапили на археологічні знахідки. А також група львівських активістів, яка займається дослідженням радянської та монументальної спадщини Львова, звернулась до заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка, аби фонтан зберегли.

Ольга Коваль



Читайте також:
18 Серпня, 2019 09:38
666 ... "..если вы торгуетесь или возмущаетесь ценами при входе в платный туалет , значити вас ещё не сильно припёрло .." ...
17 Серпня, 2019 20:48
Андрій Міщенко Так собі, але може бути. Можна ще, але хіба один, не більше.
17 Серпня, 2019 13:48
666 ... щось ви конкретно зовсім рамси поплутали ... брати на "слабо" прийнято серед отої шпани пузатої ... а я вас так (до тих пір) не сприймав ...
17 Серпня, 2019 09:42
Андрій Міщенко Слабенько, спробуйте ще.
16 Серпня, 2019 19:36
666 ... ".. я по пятницам не подаю.." ...
16 Серпня, 2019 19:15
Андрій Міщенко давайте ще зо два таких "конкретних" коментаря)
16 Серпня, 2019 16:52
666 ...з такими "думками" конкретно багатий будете ... а до тої "теми" ( ви конкретно дотичні ... вилізли з отим "терміном", влипли по саме-саме і тепер цвірінькаєте ... як отой горобчик із "казочки-басні" ...
16 Серпня, 2019 16:34
Андрій Міщенко Неуважно читаєте, зовсім не про те мова. З іншого боку, пишіть далі, можливо навіть і на краще, що я вам випадково дав таку зрозумілу і близьку для вас тему)
16 Серпня, 2019 16:21
666 ... так на тій сторінці як раз про те , в чому ви конкретно розумієтесь .. про забудову Львова для отих , які , за вашим висловом , ".. кірм екскрементів , ніц іншого місту не дають.." ...
16 Серпня, 2019 15:35
Андрій Міщенко пан Три крапки підозріло збудився). Невже банальний термін "екс..." так дивовижно впливає?
16 Серпня, 2019 12:55
666 ... пане " Міщенко" , на ваш експертний висновок (як конкретного фахівця з екскрементів) чекають на новій сторінці " Як може виглядати 72-метровий готель у парку культури на панорамі Львова..." ... будьте такі ласкаві , прокоментуйте ...
16 Серпня, 2019 08:29
666 ... звичайно дописувачі коментують статті і новини , які публікуються на шпальтах ЗМІ ... а я ото маю особистого коментатора (екскрементатора) ? ... ото дожився-доробився-дописався-докоментувався ... невже знов почалося ? ...
15 Серпня, 2019 21:08
Андрій Міщенко "... а що ще крім екскрементів можете прокоментувати ? ..." - ну як будуть від вас дописи іншого гатунку, то може і прокоментую
15 Серпня, 2019 18:58
666 ... щось мовчить дослідник екскрементів ... певне збирає "матеріал" для своїх досліджень ... а от де він мій "матеріал" , за яким виніс свій експертний висновок щодо мене , знайшов ? ... та от облом в нього з отим "висновком" по моїм екскрементам конкретний ... але най працює ... мо отримає Львів конкретного доктора екскрементних наук ... Слава Україні ! ...
15 Серпня, 2019 17:23
666 ... а що ще крім екскрементів можете прокоментувати ? ... заодно може розкажете , ЩО вам ЦЕ нагадує ...
15 Серпня, 2019 16:00
Андрій Міщенко Попередній коментатор, певно, належить до тії категорії "львів'ян", як, кірм екскрементів, ніц іншого місту не дають)). Завезли після 2 світової, а вже оголошують Львів "нашим", щось це мені нагадує.
15 Серпня, 2019 13:22
666 ... і нащо оті "..залишки ....треба .... зберігти.." ? ... як атракцію для отих "туристів" ? ... а як нам, ЛЬВІВ'ЯНАМ , жити в НАШОМУ місті посеред отих "залишок" , отих проповідників зберігання "древностей" НЕ турбує ... розрийте пл. Ринок і буде вам щастя ... тьху ! ... Слава Україні ! ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!