Прогноз ЄБРР. Після не тривалого падіння на Україну чекає швидке відновлення економіки

1321 0
Україна відчує наслідки споживацького шоку. Він стане результатом зменшення попиту всередині країни.
Фото: Слово і діло

Фото: Слово і діло

Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує скорочення українського ВВП. Про це, як повідомляє Голос Америки, заявив директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

«Загалом ми прогнозуємо скорочення ВВП, яке також викличе скорочення податкових надходжень. Вкупі з погашенням зовнішнього боргу у 2020-му році це робить завершенням переговорів щодо кредитного фінансування з боку МВФ абсолютним пріоритетом для влади України», – відзначив Патроне.

За словами директора ЄБРР, в країнах Східної Європи та Кавказу, в організації базовим сценарієм розвитку ситуації вважають наступне: на Україну чекає короткотермінова рецесія, за якою послідує різке відновлення економіки, якому сприятимуть інвестиції у державний сектор.

На думку Патроне, банківська система перебуває у гарному стані для подолання викликів.

Шок ланцюжка постачання та збуту на Україні можливо позначиться менш гостро ніж на інших економіках, бо Україна ще не завершила процес інтеграції до глобального ланцюжка доданої вартості

Кілька факторів, за словами Патроне, визначать особливості того, як коронавірус позначиться на економіці України.

«Шок ланцюжка постачання та збуту на Україні можливо позначиться менш гостро, ніж на інших економіках, бо Україна ще не завершила процес інтеграції до глобального ланцюжка доданої вартості, – заявив Патроне. – Україна відчує наслідки споживацького шоку. Він стане результатом зменшення попиту всередині країни та стандартного попиту».

За словами Патроне, Україна як експортер товарів відчує наслідки цінового шоку на товарних ринках. Невпевненість на глобальному ринку також вплине не девальвацію гривні та на збільшення ставки євробондів.

 


...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!