Програму початкової школи в Україні кардинально змінено. Інструкція для батьків

4722 0
Уже з 1 вересня програму початкової школи в Україні змінять. Усі нововведення будуть детально описані в методичних рекомендаціях і опублікованих на сайті МОН та EdEra, аби всі батьки могли з ними ознайомитись.
фото: newmusicco.com

фото: newmusicco.com

"Батьки зможуть апелювати до цього документу, коли бачитимуть, що вчитель порушує ці методичні рекомендації", - розповіла міністр освіти Лілія Гриневич в інтерв’ю "Українській правді. Життя".

Також Лілія Гриневич назвала декілька рекомендацій для батьків, якщо вчителі не впроваджуватимуть змін.

1. Якщо вчителі відмовлятимуть вчити дітей згідно з цими рекомендаціями, міністр радить спершу ввічливо про них нагадати самому вчителеві.

"Батьки мають право у ввічливій формі навести свої аргументи вчителю – тому що все робиться заради якості освіти дітей. Наприклад, сказати: "На сайті МОН написано, що діти мають писати олівцем, а ви змушуєте писати ручкою, а ще червоним підкреслюєте помилки – це стрес для дитини. Будь ласка, чи можете ви перейти до нових методичних рекомендацій", - сказала міністр.

2. Якщо вчитель казатиме, що він не погоджується з нововведеннями і хоче вчити так, як вчив 25 років до того, у цьому випадку потрібно звертатися до дирекції школи про порушення методичних рекомендацій.

"Якщо дирекція школи не реагує – тоді, будь ласка, напишіть на електронну скриньку Міносвіти з чітким вказанням номера школи та прізвищем вчителя. Якщо є порушення методичних рекомендацій і програм, які затверджені колегією МОН, це для нас є приводом для інспекції і визначення, наскільки вчитель виконує посадові обов'язки", - додала міністр.

Читайте також: Менше теорії – більше творчості. В Україні змінюють програму початкової школи

"Ми маємо пояснити вчителю, який пропрацював 20-25 років у школі, чому діти мають писати олівцем у першому класі, доки у них не виробляться сталі навички письма. Тому що вчитель ніколи не думав, що коли дитина пише ручкою і змушена часто щось виправляти, це формує в неї страх помилки", - зауважила Лілія Гриневич.

3.  З оновленими програмами можна буде ознайомитись на сайті EdEra.

"Тому підкреслю – методичні рекомендації до оновлених програм будуть суттєво осучаснені. І вчителі мають їх виконувати", - підсумувала Гриневич.

Як з’ясували журналісти Tvoemisto.tv, загалом нововведення торкнулися усіх 14 програм для початкової школи

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!