Провулок у Хмельницькому перейменували на честь львів’янина Юрія Руфа

1543 0
Він загинув на війні з російськими окупантами 1 квітня на Луганщині.
Фото: ФБ Юрій Руф

Фото: ФБ Юрій Руф

Депутати Хмельницької міської ради прийняли рішення про перейменування 45 вулиць у міста та ще 68 – у селах. Зокрема, один із провулків, який носив назву російського письменника Антона Чехона, відтепер називатиметься на честь сучасного українського Героя, львів’янина Юрія Руфа. Про це повідомив депутат Хмельницької міськради Віталій Підгайчук.

Він загинув на війні з російськими окупантами 1 квітня на Луганщині, а добровольцем пішов на війну ще 24 лютого та воював в складі 24-ї ОМБр ім. Короля Данила.

Читайте також: У Львові вулицю Мендєлєєва пропонують перейменувати на честь хіміка Гладишевського

Додамо, в Національному лісотехнічному університеті України, де на одній з кафедр працював Юрій Руф, встановлять меморіальну дошку, а також створять стипендію імені Юрія Руфа, громадсько-патріотичний центр та експозицію.

Нагадаємо, у Львові група ініціаторів виступила з пропозицією перейменувати понад тридцять вулиць, які названі на честь російських діячів. Натомість вулиці пропонують назвати іменами українських видатних постатей. А робоча група у Львівській міській раді після розгляду пропозицій пропонує перейменувати 27 вулиць міста, які названі іменами російських діячів. Перелік читайте тут.

Для довідки

Юрій Руф (Юрій Романович) – український поет, письменник, вчений, громадський діяч, засновник літературного проєкту «Дух Нації» Народився 1980-го року на Тернопільщині. Серед публікацій: «Багряна лірика» (2012), «Час Революції» (2014), «На зламі епох» (2015). Поезію Юрія включали до українських сучасних націоналістичних поетичних збірок «Голос крові» (2013) і «Відлуння свинцевих громовиць» (2015).

Юрій Руф відомий критичними поглядами на традиційну українську поезію, де, за його словами, українців переважно зображають, як бідних і нещасних. Така поезія занижує самооцінку та почуття національної гордості. Тому Юрій Руф вважав свою поезію одним із типів поетичної пропаганди патріотизму. Він пропагував поетичні рядки, спрямовані на підвищення бойового духу, мотивацію та почуття національної гордості.

Його збірка «На зламі епох» (2015) присвячена українським героям нинішньої російсько-української війни, там є вірші, що згадують окремих осіб, військових частин, українських воїнів, боїв та інших військових подій.

Юрій Руф жив у Львові, він батько двох дітей.



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!