Рада ратифікувала Угоду про асоціацію з ЄС, яку Україна "виборола кров'ю"

1681 0
Верховна Рада та Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію України та Євросоюзу.
Фото: pravda.com.ua

Фото: pravda.com.ua

За відповідне рішення проголосувало 355 народних депутатів України, а у Стразбурзі за нього проголосувало 535 євродепутати, інформує Українська правда

Спікер Ради назвав ратифікацію "історичним шансом", який Україна "виборола кров'ю". Перед голосуванням до зали прийшли президент Петро Порошенко та прем'єр Арсеній Яценюк.

Як заявив міністр МЗС Павло Клімкін, Угода – це план модернізації, який Україна береться виконати.

Він висловив переконання, що після виконання умов асоціації, Україна без проблем вступить до Євросоюзу.

Глава комітету з євроінтеграції Григорій Немиря нагадав, що вранці у вівторок комітет одноголосно підтримав ратифікацію.

Прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що ратифікація - "це тільки початок великого європейського шляху", і політична еліта країни має показати таку ж волю до змін, яку показав український народ.

Після цього відбулась відеоконференція з Європарламентом, де головуючий Мартін Шульц заявив, що "ми ратифікуємо Угоду, яку не змінили з часу мирних демонстрацій на Майдані, вона не змінена".

"Хто б подумав, що через кілька місяців кордони в Європі намагатимуться змінити силою. Війна розв'язалась у Європі", - обурився глава ЄП.

"Європарламент завжди захищав територіальну цілісність та суверенітет України, і ми продовжимо це робити", - заявив Шульц.

Він заявив, що ЄС підтримує мрії українців щодо реалізації ідей Майдану.

Президент Порошенко подякував європейцям за підтримку.

"Ця атмосфера, яка панує в парламенті, дуже нагадує атмосферу тут у 1991 році, коли ми здобули незалежність", - заявив він.

Він нагадав, що Небесна сотня і майже 900 українських військових виборювали право України на життя з Європою.

"Жодна нація не платила такої високої ціни за право бути європейцями. Хто наважиться закрити двері до Європи перед нами? Хто буде проти надання Україні перспективи членства в ЄС, до якої ми зараз робимо перший крок?", - запитав президент.

Він нагадав, що в Угоді не змінено жодного параграфу і підписав закон про ратифікацію одразу ж в залі Верховної Ради.

Водночас народні депутати прийняли Заяву "Про європейський вибір України". "За" таке рішення проголосували 289 депутатів.

Заяву було прийнято одразу після ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

У заяві зазначається, що ратифікація - це вагомий крок, що обумовлює подальше всебічне реформування країни за європейськими стандартами та цінностями. Депутати в заяві наголосили на відсутності альтернативи євроінтеграції.

Також в документі зазначається, що Україна "підкреслює свій суверенний вибір на користь майбутнього членства в Європейському Союзі відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз".

"Вибір України щодо європейського майбутнього рішучий і остаточний. І ніхто не змусить нашу країну змінити вектор руху по цьому шляху", - йдеться в заяві.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!