Рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища планують завершити весною цього року

1476 0
Станом на сьогодні виконали 91% робіт.
ІЛЮСТРАЦІЮ НАДАВ БОГДАН МИХАЛУСЬ

ІЛЮСТРАЦІЮ НАДАВ БОГДАН МИХАЛУСЬ

Весною цього року у Львівській територіальній громаді планують завершити рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. Через війну довелося зсунути терміни, попередньо планували її завершити до кінця 2022-го. Про це під час дискусії Tvoemisto.tv спільно з ГО Zero Waste Львів «Регіональний план управління відходами у Львівській області: Затвердити не можна відхилити» повідомив керівник ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний.

Станом на сьогодні, за його словами, виконали 91% робіт. 

«Відносно проєктів, які ми зараз ведемо, – рекультивація Грибовицького сміттєзвалища. У нас було в планах завершити її до кінця 2022 року, але війна внесла свої корективи і ми трохи це відтермінували. Планове завершення буде орієнтовно весною 2023 року. Насправді, більшість робіт вже завершена. Залишились лише косметичні роботи, пов'язані з влаштування водовідведення лотків», – каже він.

Читайте також: У Великих Грибовичах, де було сміттєзвалище, відкрили біогазову електростанцію. Відео

Також тривають роботи на сміттєпереробному комплексі, який будують на вул. Пластовій, 13. Наразі, додає Тарас Калужний, їх виконали на 20-25%. Зокрема, розробили та затвердили проєктну документацію, що пройшла комплексну експертизу, підрядник уже працює на території.

«І один, й інший проєкти ми реалізуємо за кошти Європейського банку реконструкції і розвитку, а також Європейського інвестиційного банку, тому вони під особливим наглядом. Усі роботи, які виконують, матеріали і умови відповідають нормам європейського законодавства. Обидва підрядники у нас закордонні, тому, коли почалось повномасштабне вторгнення, не було розуміння, як діяти далі. Але зараз вони цілком лояльно і якісно виконують свою роботу», – додав він.

Читайте також: Яким буде сміттєпереробний завод у Львові. Приклад Польщі

Нагадаємо, що Львівський полігон твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) діє з 1958 року поблизу села Великі Грибовичі під Львовом. Площа становить понад 38 га. Закрили сміттєзвалище після трагедії 2016 року, тоді на його території спалахнула масштабна пожежа, стався обвал твердих побутових відходів, унаслідок чого під завалами загинули рятувальники. Верховний Суд визнав Львівську міську раду винною у бездіяльності через використання Грибовицького сміттєзвалища, на якому загинули люди. Тим часом Державна інспекція архітектури та містобудування України видала дозвіл на будівництво сміттєпереробного заводу. Генеральним підрядником спершу став консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва), утім у липні 2021-го року його змінили на польську компанію – Control Process S.A, яка запропонувала на тендері вищу ціну з-поміж інших компаній – 37 мільйонів євро. На місці сміттєзвалища планують створити парк.

Водночас на вул. Пластовій, 13, біля очисних споруд «Львівводоканалу», будують сміттєпереробний завод, там зможе працювати понад сотню людей. Він має бути поділений на дві частини, де відбуватиметься механічна і біологічна обробки. Його планують завершити до серпня 2023 року. Потужність майбутнього заводу становитиме 240 тисяч тонн відходів на рік. На полігоні уже запрацювала сучасна біогазова електростанція. Детальніше про те, яким буде сміттєпереробний завод у Львові, з'ясувало Tvoemisto.tv в інтерв'ю з керівником ЛКП «Зелене місто» Тарасом Калужним.

Ольга Коваль

Наталія Вареник

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!