Найважчий правець за весь час. 7-річній дівчинці у Львові терміново потрібна кров

28048 0
Ліліані потрібна рідкісна група крові – ІV (-).
фото: ukr.obozrevatel.com

фото: ukr.obozrevatel.com

Семирічній пацієнтці Ліліані з Мостищини, у якої всередині липня виявили правець, терміново потрібна кров. Зараз дівчинка перебуває у вкрай важкому стані в реанімації. Для її лікування надалі потрібна рідкісна група крові – ІV (АВ) Rh-. Про це у коментарі Тvoemisto.tv розповіла завідувачка реанімаційного відділення львівської дитячої лікарні ОХМАТДИТ Віра Приймакова.

Читайте також: Перед цим зламала руку. 7-річна дівчинка, в якої виявили правець, перебуває у реанімації

«Стан дівчинки залишається важкий – у неї надалі є генералізовані судоми, вона перебуває на штучній вентиляції легенів, у медикаментозному сні. Крім того, сьогодні в неї з’явилася ще й анемія, тому їй потрібна корекція препаратами крові. Оскільки у пацієнтки рідкісна група крові, потрібна допомога у цьому», – каже вона.

За словами лікарки, це найважчий правець за увесь період, тому жодних прогнозів медики не дають.

«Дівчинці вже вводили дві дози імуноглобуліну – одну дозу 6 тисяч одиниць вводили відразу, як поступила, а наступну дозу, половину від першої, через сім днів. На жаль, наразі ефекту немає. Дитина продовжує судомити, гарячкувати. Більше імуноглобуліну вводити не потрібно», – додала завідувачка реанімації.

Для тих, хто має змогу здати кров, варто підійти у Львівську обласну службу крові, що на вул. Пекарській, 65, вказавши, що це для Ковальської Ліліани Андріївни.

Читайте також: Що таке правець і як від нього вберегтися: інфографіка

Нагадаємо, що перший за останні 10 років випадок правцю в дорослих на Львівщині виявили у 2018 році. Випадок правця на Львівщині зафіксували всередині липня у 7-річної дитини, яка не була захищена за допомогою вакцинації. Відтоді дівчинка з Мостищини знаходиться у важкому стані. Їй ввели імуноглобулін проти правця, але через судоми підключили до апарату ШВЛ та ввели в медикаментозний сон. Держава гарантує щеплення у віці 2-4-6-18 місяців, 6 і 16 років. Надалі у 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86, 96 тощо, без обмежень віку. Якщо є травма, слід звернутися до лікаря за екстреною профілактикою. Першими симптомами можуть бути біль і посмикування м'язів, важко відкрити широко рот, сардонічна («дивна») посмішка, судоми.

Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!