Шумові смуги на українських дорогах почнуть проектувати з вересня

989 0
Їх рекомендують встановлювати на найбільших трасах.
Фото: subscribe

Фото: subscribe

Із 1 вересня наберуть чинності нові державні будівельні норми щодо проектування доріг загального користування. У них міститься рекомендаційна норма щодо облаштування шумових смуг. Про це у Facebook повідомляє заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Читайте також: Велодоріжки стануть обов’язковими при проектуванні та реконструкції вулиць

Зміни стосуватимуться доріг першої та другої категорій. Під час наїзду на шумову розмітку, водій автомобіля відчуватиме суттєву вібраційну та шумову дію. Це сприятиме підвищенню уваги на дорозі під час руху.

«Втома водія або недосип може мати катастрофічні наслідки. Наприклад, у Великобританії навіть провели дослідження на цю тему. Результати шокуючі – кожен 10-й із опитаних водіїв зізнався, що засипав за кермом, кожен 4-й – хотів заснути, бо відчував себе втомленим і млявим. В Україні, я думаю, ситуація не краща. Влаштування шумових смуг на трасах може дійсно суттєво підвищити безпеку на дорогах та зменшити кількість можливих ДТП. Тому ми і прописали доцільність їх влаштування», – каже Лев Парцхаладзе.

Інфографіка: Мінрегіонбуд

У змінах до ДБН щодо доріг загального користування прописали доцільність влаштування таких смуг на найбільших трасах. За підрахунками експертів, влаштування шумових смуг може сприяти зменшенню кількості ДТП у 4-6 разів.

Читайте також: В Україні пропонують змінити склад дорожнього покриття

Уперше шумові смуги з’явилися в США ще в 50-х роках минулого століття. За принципом своєї дії вони нагадують «лежачих поліцейських». Окрім США, розмітку широко застосовують у Німеччині, Канаді, Фінляндії, Данії, Швеції, Норвегії та у багатьох з цих країн є обов’язковими при проектуванні нових доріг.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, що використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!