Сьогодні – Різдво Івана Хрестителя. 5 фактів про святого

1702 0
7 липня в Україні відзначають Різдво Івана Предтечі. Пропонуємо вам кілька фактів про святого, який здійснив обряд хрещення Ісуса Христа.
фото: uk.wikipedia.org, tureligious.com.ua, voznesenska-par.at.ua, uogcc.org.ua

фото: uk.wikipedia.org, tureligious.com.ua, voznesenska-par.at.ua, uogcc.org.ua

1. Різдво святого Івана Хрестителя — найбільше з усіх свят на його честь. Це християнське свято збіглося зі святом Купала, яке святкувалося у час літнього сонцестояння 21-23 червня у дохристиянські часи.

2. Саме про нього Ісус Христос сказав, «що серед усіх народжених не поставало більшого пророка, ніж він». Звали його - Йоганан ѓа-Матбіль. Для греків він відомий як Іоаннес о Баптістес, для латинян – як Iohannes Baptista, для мусульмани – як Ях’я. Ми ж знаємо його за ім’ям Іван Хреститель.

3. Іван Хреститель (Іван Предтеча) – попередник Ісуса Христа, що пророкував його пришестя, жив у пустелі і потім проповідував хрещення покаянням для юдеїв, хрестив у водах Йордану Ісуса Христа, потім його обезголовив цар Ірод Антипа за намовленням Іродіади. Іван Предтеча – пророк, мученик, після Діви Марії найбільший святий.

4. Іван Хреститель був сином священика Захарії (з роду Аарона) і праведної Єлизавети (з роду царя Давида), родички Пресвятої Богородиці. Коли його батьки були в похилому віці й уже не сподівалися на потомство, він був посланий Богом, аби приготувати Ізраїль до приходу Месії. По материнській лінії Іван Хреститель є родичем Ісуса Христа і народився на шість місяців раніше.

5. Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану — протягом церковного року на його честь відзначається аж шість дат. Празник зачаття, Різдва, усікновення голови, перше і друге знайдення голови, третє знайдення голови і собор після празника Богоявлення.

Також сьогодні чотири храми у Львові святкують престольний празник. Серед них Українська Православна Церква Київського Патріархату Різдва Святого Пророка Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана на вул.Пекарській,52; Український Греко-католицький храм Святого Івана Хрестителя на вул. Ужгородській,1 заснований у 1920 році; церква Різдва Івана Хрестителя розташована на вул. Л. Кобилиці, 31 – УГКЦ.

Джерело: ВікіпедіяБратствоАрхангел


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар