NASA опублікувала історичні фото Плутону

2402 0
Хвилю позитиву в інформаційному просторі сьогодні викликали знімки Плутону, до якого людству вперше вдалося підібратися настільки близько. Користувачі Інтернету одразу звернули увагу на пляму у вигляді серця на поверхні планети і жартома кваліфікували її як приязне послання до землян. У науковому світі це досягнення також спричинило фурор, але вже з інших причин.

Автоматична міжпланетна станція NASA New Horizons подорожувала Сонячною системою майже десять років. У вівторок, 14-го липня, вона дійшла до точки максимального зближення – 12,5 тисяч кілометрів від планети, – та протягом 30-ти хвилин повинна була провести 150 наукових вимірювань. Інформація від станції не надходила на Землю дев’ять годин. Отримавши сигнал, вчені пересвідчилися в успішному виконанні місії і зустріли новини оплесками.

Основним завданням програми New Horizons є вивчення карликової планети Плутон і її супутника Харона. Наукове обладнання, встановлене на станції, як передбачається, збере дані про можливу наявність магнітосфери у Плутона, склад атмосфери та будові його поверхні, а також взаємодії з Хароном. А також зробить масу знімків Плутона, Харона та інших об'єктів у поясі Койпера на периферії Сонячної системи.

«Ми закінчили первинне дослідження Сонячної системи, яке розпочалося 50 років тому при президенті Кеннеді і продовжувалося при президенті Обамі», – коментує журналістам Алан Стерн, головний дослідник місії. Місія New Horizons розрахована на 15-17 років. Очікується, що надалі апарат зможе зняти маленькі місяці Плутона – Стікс, Нікс, Церберу і Гідру.

За інформацією "Дня".

ТЕГИ: космос, NASA

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!