Сьогодні празник апостолів Петра і Павла. Розклад богослужінь

1275 0
Сьогодні, 12 липня, християни східного обряду відзначають одне з найбільших християнських свят - день святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Пропонуємо дізнатись декілька цікавих фактів про цей день
фото: paralleli.if.ua

фото: paralleli.if.ua

1.Цього дня закінчується Петрівка - піст, що тривав упродовж кількох тижнів.

2. Петро і Павло, згідно з Євангелієм, були учнями Ісуса Христа. За переказами, апостол Петро був старшим братом апостола Андрія, і до зустрічі з Христом мав ім'я Симон. Апостольське ім'я Петро - з грецької «камінь» або «скеля» - дав йому Ісус Христос, коли покликав йти за собою як учня і послідовника.

3. Разом з тим Ісус Христос наділив свого учня здатністю зцілювати людей і бути захисником рибалок. Петро першим з усіх апостолів повірив у божественне призначення Ісуса Христа і був особливо відданий Йому. Саме Петро був першим з апостолів, кому Христос з'явився після свого воскресіння.

4. Доля апостола Павла теж була не простою. Спочатку, як відомо з Євангелія, він носив єврейське ім'я Савл і тільки після хрещення одержав ім'я Павло. За походженням він належав до фарисеїв, які відзначалися особливою відданістю ретельному виконанню усіх релігійних обрядів та звичаїв, що були заповідані предками. Він отримав від юдейських первосвящеників повноваження вирушити у Дамаск для винищення у цьому місті всіх послідовників християнського вчення, проте, на шляху до Дамаску, був навернений до Христової віри Самим Господом. Після цього Савл хрестився і став ревним і, вочевидь, найактивнішим проповідником та будівничим Христової Церкви, а також видатним теологом і апологетом християнства.

5. У давні часи в Україні до свята Петра і Павла готувались дуже ретельно. Білили хати, оздоблювали стіни оселі рушниками, прибирали на подвір'ї. Рано вранці святково прибрані люди разом із дітьми вирушали до церкви. Після свята Петра і Павла в Україні розпочинаються жнива.

6. У жнива казали, що святі апостоли спостерігали за людьми, а потім, порадившись з Богом, «парували» людей: ледачій дівці — роботящого хлопця, а роботящій — лежня, бо якщо навпаки, то ледарі з голоду помруть. А ще люди вірили, що святий Петро носить ключі від раю і має силу впускати туди благочестивих людей (хто батька і матір шанує, щосуботи купається і поважає святу п'ятницю)

Сьогодні, в день  храмового празника Святих верховних апостолів Петра і Павла, у Гарнізонному храмі святковий розпорядок богослужінь. Гостей та парафіян храму запрошують до спільної молитви.

11:00 год. – Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Преосвященніший владика Венедикт, єпископ-помічник Львівскької архиєпархії УГКЦ. 

13:00 год. – Божественна Літургія. 

15:00 год. – Божественна Літургія.

18:00 год. – Божественна Літургія. 

Окрім того, храмовий празник 12 липня Святих Верховних Апостолів Петра і Павла святкують ще два львівські храми, інформує Духовна велич Львова.

УАПЦ

Храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Личаківська, 82а)

Адміністратор: о. Микола Кавчак

Святкове богослужіння розпочнеться об 11:00 год.

 

Храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Пулюя, 4)

Адміністратор: о. Олег Маланюк

Святкове богослужіння розпочнеться о 12:00 год.

За інформацією: Укрінформ, Вікіпедія, 0342.ua

Опублікувала Мар’яна Федина


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар