Сьогодні стартує прийом проектів на громадський бюджет Львова. Усе, що треба знати про конкурс

935 0
Мешканці Львова шляхом голосування визначають, які проект благоустрою у місті реалізують у 2019 році.

15 серпня у Львові розпочинається прийом проектів на конкурс громадський бюджет 2019. Заявки прийматимуть впродовж місяця, після цього, шляхом голосування, визначать найкращі проекти, які реалізують протягом наступного року у Львові.

Автором проекту може стати будь-який мешканець Львова, який досягнув 16-річного віку, або громадяни, які народились, навчаються чи мають нерухомість у місті. Так само ці категорії громадян мають право голосувати за проекти.

Читайте також: Конкурс громадського бюджету не має бути битвою шкіл і дитсадків

Як і минулі рази, проекти поділені на «Малі» та «Великі». Малі проекти – це проекти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 000 до  500 000 грн. На них виділяють 60 % загального обсягу громадського бюджету – по 10 % на район.

Великі проекти – це проекти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 500 000 до 3 000 000 грн. На такі проекти виділяється решту 40 % загального обсягу громадського бюджету.

Читайте також: Перемагають згуртовані. Як виграти конкурс громадського бюджету

Також відтепер проекти поділяють на «Освітні», які стосуються приміщень або територій шкіл, ДНЗ, ПТУ, університеті та «Інші проекти» – це проекти, реалізація яких не стосується приміщень або територій вище названих освітніх установ. Інші проекти не можуть становити менше 40 % від загальної кількості проектів-переможців у поточному році.

Проекти можна подати на веб-сайті громадського бюджету або через ЦНАПи. Один автор може подати один великий та один малий проект. Для цього потрібно 25 підписів львів’ян для малих проектів та 50 – для великих.

Читайте також: Громадський бюджет Львова: Як виправити хиби й досягти більшого?

Основні вимоги до проекту:

  • проекти можливо реалізувати протягом одного бюджетного року;
  • вони повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури міста, а земля чи приміщення на яких вони будуть реалізовані повинні бути у власності територіальної громади Львова та не бути в оренді в третіх осіб;
  • проекти не повинні передбачати поточні чи капітальні ремонти, окрім випадків закупівлі обладнання, але не більше 50% від загального кошторису;
  • ремонт чи реконструкція спортивних чи дитячих майданчиків має здійснюватися відповідно до схеми їхнього розміщення у місті.

Три тижні проекти проходять перевірку на предмет їхньої відповідності та кошторису, після цього вони допускаються до голосування, яке триває з 1 по 15 листопада цього року. Одна особа – один голос за малий проект та один голос за великий проект. Проголосувати можна на сайті або в ЦНАПі.

Переможцями стають ті проекти, які набрали найбільшу кількість голосів. Потім проекти-переможці повинні затвердити дві депутатські комісії. Якщо кілька проектів набирають однакову кількість голосів, то пріоритетними вважаються ті, які потребують меншого обсягу фінансування. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!