Сьогодні у Львові помер письменник Роман Іваничук

5651 1
Сьогодні, 17 вересня, відійшов у вічність видатний український письменник Роман Іваничук.
фото: day.kyiv.uа

фото: day.kyiv.uа

У Львові помер Роман Іваничук, український письменник, громадський діяч, один з організаторів Товариства української мови імені Тараса Шевченка, член Спілки письменників України, депутат Верховної Ради України І-го скликання, Заслужений працівник культури України, Герой України. Про смерть письменника повідомила прес-служба Львівської міської ради. Громада Львова висловлює співчуття родині та близьким. 

Завтра, 18 вересня, о 19.30 год. відбудеться парастас у храмі на вул Тершаківців. У понеділок з 10.00 до 11.30 год. триватиме прощання. О 11.30 год у храмі розпочнеться панахида. Опісля похоронна процесія вирушить пішою ходою на Личаківське кладовище. Чин похорону відбудеться на Личаківському кладовищі о 13.00 год. Поховають Романа Іваничука в родинному гробівці.

Довідка. Іваничук Роман народився в 1929 році у селі Трач, тепер Косівського району, що на Івано-Франківщині. Першу новелу «Скиба землі», яку схвалила критика, опублікував 1954 році у студентському альманасі Львівського університету, де навчався на філологічному факультеті.

Спочатку працював викладачем мови й літератури. Згодом – у редакції журналу «Жовтень», завідував відділом прози журналу «Дзвін». 1990-го був обраний народним депутатом УРСР. За роман «Манускрипт із вулиці Руської» Р. Іваничук отримав премію ім. Головка; за романи «Вода з каменю» та «Четвертий вимір» – Державну премію України ім. Шевченка.

У 1990-х pp. письменник збагатив українську літературу новими творами: «Бо війна – війною...» (1991), «Орда» (1992), «Ренегат» та «Євангеліє від Томи», написав автобіографічний твір «Благослови душу мою, Господи...» (1993).


Читайте також:

Коментарі (1)

Додати коментар
17 Вересня, 2016 23:30
Сергій Хороша була людина, культурна, вихована, скромна, талановитий письменник але без претензій, надзвичайно приємний у спілкуванні. Нехай Господь прийме до себе його душу.