Сьогодні у Львові залунає оригінальна скрипка Моцарта

1216 0
Україна стала першою країною на пострадянському просторі, в яку привезли оригінальну власну скрипку Вольфганга Амадея Моцарта з фундації Моцартеум у Зальцбурзі.
Фото: Ганна Аргірова

Фото: Ганна Аргірова

У неділю, 22 липня, на концерті-закритті фестивалю LvivMozArt австрійський скрипаль Франк Стадлер на оригінальній скрипці  Вольфганга Амадея Моцарта виконає скрипковий концерт славетного класика, що торкався цього ж інструменту понад два століття тому, а також концерт Фелікса Мендельсона. Розпочне програму Увертюра Ре мажор патрона фестивалю Франца Ксавера Моцарта. Акомпануватиме оркестр  INSO-Lviv.

Нагадаємо, що скрипку презентували у п’ятницю, 20 липня, у Львові в межах Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. Інструмент виготовив майстер П’єтро Антоніо Далла Коста в Тревізо, Італія, 1764 року.

Читайте також: Між спокусою та доброчесністю: як у Свірзькому замку поставли оперу  «Алкід». Фоторепортаж

Організаторка фестивалю диригент Оксана Линів говорить, що задум привезти скрипку Моцарта до Львова був ще до того, як LvivMozArt провели вперше минулого року. У грудні 2016 року делегація LvivMozArt відвідала фундацію Моцартеума. За словами Оксани Линів, вперше на них у фундації подивилися з пересторогою та недовірою. Попри цей факт, влітку минулого року LvivMozArt відвідав представник фундації та залишився задоволений результатом.

Окрім того, як зазначає Габріеле Рамсауер, перевагою LvivMozaArt перед іншими країнами та фестивалями був той факт, що це фестиваль присвячений сину Моцарта – Францу Ксаверу, адже переважно події організовують на честь Вольфганга Амадея Моцарта.

Партнерська публікація

Читайте також: