Стандарт Євро-5: які авто заборонено ввозити в Україну?

5248 0
Починаючи із 1 січня, імпортувати в Україну можна автомобілі не нижче стандарту Євро-5. Зовні вони нічим не відрізняються від менш екологічних конкурентів, але мають більш досконалу екосистему двигуна, – пояснює генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.
фото: zn.ua, ua-ekonomist.com

фото: zn.ua, ua-ekonomist.com

"Це стосується тільки нових автомобілів, які будуть вироблені в Україні, а також будь-яких автомобілів: тих, що були в користуванні, або нові, які з 1 січня починають імпортуватися в Україну. Тобто внутрішні перевезення в Україні, внутрішні переміщення, внутрішні продажі в Україні – хоч стареньких Жигулів, хоч Москвичів – їх це абсолютно не стосується", – зазначив Назаренко.

Євро-5-автомобілі не тільки екологічніші, але й більш дорогі. Однак українці цього не відчують, тому що різницю в ціні компенсує скасований 1 січня додатковий імпортний збір, – розповідає експерт. І додає, що деякі імпортні машини навіть подешевшають, адже більшість з них вже в минулому році відповідали новим стандартам. Швидше за все, найбільших труднощів зазнають китайські автоімпортери, які, за словами експерта, поки що продають авто більш низького класу.

Що ж стосується вторинного ринку імпортного, то, оскільки в Європі стандарт почав діяти з 2009 року, ввезення авто, що були в користуванні понад 5 років, заборонено. А ці машини, за словами фахівця, набагато дешевші нових. Олег Назаренко не виключає, що з цієї причини може збільшитися кількість схем контрабанди.

Джерело: АвтоМотоКлуб


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!