Студенти зі Львова створили мобільний додаток, що дозволяє мандрувати в часі

2681 0
Поблизу реальних Тустанських скель на Львівщині тепер можна побачити віртуальний стародавній оборонний комплекс станом на період його найбільшого розквіту. Програму розробили студенти університету «Львівська Політехніка» Микола Держило та Віктор Сорочак.
фото: tustan.ua

фото: tustan.ua

Мобільний додаток Тустань, який застосовує ще одну сучасну технологію – «доповнену реальність». Вона допомагає поєднати матеріальні та віртуальні об’єкти на екрані. Так, перебуваючи біля реальних Тустанських скель, тепер можна побачити віртуальний стародавній оборонний комплекс станом на період його найбільшого розквіту (п’ятий будівельний період) в реальному світі. Користувач додатку може навіть переміщати камеру по відповідній схемі навколо об’єкту і роздивлятись віртуальну споруду. Технологія розпізнає скелі у певних ракурсах і презентує доповнену реальність на екрані телефону, планшета чи комп’ютера. Про це повідомляють на офіційному сайті «Тустань».

Отже, щоб випробувати цю сучасну технологію потрібно мати телефон або планшет з операційною системою Android, скачати додаток і поїхати в Тустань.

Читайте також: Чому варто поїхати на фестиваль «Ту Стань!». Три причини

Розробили мобільний додаток студенти НУ «Львівської Політехніки» Микола Держило та Віктор Сорочак, які працювали з ініціативи та під керівництвом Віктора Волошина, доцента, Заступника директора Інституту підприємництва та перспективних технологій викладача НУ «Львівська Політехніка». 

Наразі додатки дають можливість бачити модель фортеці із чотирьох ракурсів – загальний вид фортеці з півдня, внутрішній двір Дитинця зі сходу (додаток Тустань 1/2), північна стіна фортеці та головні ворота на Дитинець фортеці (додаток Тустань 2/2).

Розробники міркують також про ідею написати ком’ютерну гру про Тустань. Але для цього треба багато часу та добрячий багаж досвіду.

Мобільний додаток можна завантажити ТУТ

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар