Ситуація із менінгітом на Львівщині: симптоми. Як вберегтися

3018 1
У порівнянні з 2016 роком, захворюваність менінгітом впала на 20%.
Фото: todaysparent.com

Фото: todaysparent.com

Директорка департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Микичак та головна позаштатна спеціалістка департаменту  Наталія Тімко під час брифінгу розповіли журналістам про захворювання менінгітом, як його розпізнати та як від нього вберегтися.

Менінгіт – запалення середньої оболонки головного мозку. Його викликають бактерії та віруси. Проте симптоми захворювання завжди однакові, незалежно від того, який збудник викликав хворобу. Як правило, менінгіт викликає сильний головний біль, нудоту, блювоту, що не приносить полегшення, та підвищення температури тіла.

Читайте також: Часник не допоможе. Львів'янам розповіли, як уберегтися від грипу та ГРВІ

У разі, якщо людина підозрює про захворювання менінгітом, найперше, що потрібно зробити – звернутися до лікаря. Наталія Тімко зазначила, що лише лікарі, провівши лабораторні дослідження, зможуть встановити вид менінгіту та призначити правильне лікування

Також вона розповіла, що найбільш небезпечним вважається менінгококовий менінгіт, збудником якого є бактерії. Наразі на Львівщині не зареєстрували жодного випадку такого захворювання.

Захворюваність серозним менінгітом на Львівщині впала на 30% порівняно з літнім періодом 2017-го року, а порівняно з осіннім періодом 2016-го року – на 20%.

Сирозним менінгітом в середньому на рік хворіють від 40 до 80 людей у Львівській області, і у 2017-му році спалаху хвороби не спостерігається.

Читайте також: Ярема Возниця про дитячі хвороби, вакцинацію та вибір лікаря

Ірина Микичак зауважила, що причиною менінгіту може стати ускладнення грипу та інших вірусних інфекцій, коли запальний процес торкається оболонки мозку. Також вона додала, що менінгіт особливо небезпечний для дітей. Якщо у дитини з'явилися висипи на тілі при распіраторних захворюваннях, то потрібно негайно звертатися до лікаря, бо існує загроза для життя.

Проти менінгококового, туберкульозного та пневмококового менінгіту існують вакцини, однак їх можна придбати лише за власні кошти. Вакцинація проти гемофільної палички в Україні обов'язкова. Від інших менінгітів в Україні вакцин немає.

Олеся Шеремета

 

 

Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (1)

Додати коментар
10 Листопада, 2017 15:52
Гість Звертати увагу треба на маленькі плями по тілі у вигляді синяків.ми це пережили слава богу в здоровими..