Танечні ведмеді: як на Львівщині повертають клишоногих природі. Фоторепортаж

2138 1
Головне завдання притулку «Домажир» – організація життєвого простору для бурих ведмедів, які в минулому постраждали від людської жорстокості та вже не можуть вижити в дикій природі.
Фото: Ганна Аргірова

Фото: Ганна Аргірова

Сьогодні, 11 липня, відбулося офіційне відкриття ведмежого притулку «Домажир», що неподалік Львова. Хоча частково він був доступний для відвідувачів ще з жовтня, деякі вольєри продовжували ремонтувати та облаштовувати для бурих жителів. Tvoemisto.tv побувало на відкритті притулку та спостерігало, як у ньому повертають ведмедів природі.

Коли нові ведмеді прибувають у притулок «Домажир», то вони за звичкою стрибають з однієї ноги на іншу таким чином, що здається, начебто вони танцюють. Так «танечний ведмідь» раніше добував собі їжу, привертав увагу людей і певним чином соціалізувався. Інколи його за це могли винагородити цукерками, алкоголем або будь-якою іншою людською їжею. Переважно це залежало від людини, яка володіла твариною.  

У цирку, ресторанах чи будь-якому іншому місці, де люди тримали ведмедів задля розваги, не було багато простору для клишоногих. Тож дуже часто їм доводилося перебувати довгий час у закритих приміщеннях, через що вони не могли повноцінно розвиватися. Президентка благодійного фонду «Чотири лапи» Олександра Лісчишина розповіла Tvoemisto.tv, що в її досвіді навіть трапився випадок, коли ведмедю випалили очі лазером, бо той боявся світла, коли виходив на сцену. Буває й таке, що ведмедю всовують в ніс кільце, а у саме кільце – ланцюжок. Таким чином господар може керувати дикою твариною.

Таке поводження з бурими ведмедями часто калічить їх. Пізніше вони вже не можуть вижити в дикій природі. Адже найчастіше люди відлучають ведмежат від ведмедиць, коли ті ще зовсім маленькі. Такі ведмежата так ніколи і не навчаться поводити себе у своєму природному середовищі, як їхні батьки.

Читайте також: Дім для Маші. Як забирали ведмедицю з «Південного» і де вона тепер житиме

Саме тому існує ведмежий притулок «Домажир», який допомагає ведмедям адаптуватися до природного середовища. Клишоногі потрапляють до притулку з цирків, ресторанів та інших місць, де їх використовують у розважальних цілях. Вони не можуть добувати собі самостійно їжу та соціалізуватися з іншими представниками свого виду. Цьому їх вчать у притулку.

Старша працівниця притулку Наталія Галейко розповіла Tvoemisto.tv, що для ведмедів, а наразі їх вісім, завжди ховають їжу, щоб вони доклали певних зусиль та змогли її знайти. Адже до цього вони використовували «танечний спосіб», щоб добути собі їжу. Окрім того, у притулку ведмедів чоловічої статі стерилізують, щоб уникнути розмноження, адже вони не зможуть відтворювати здорових нащадків.

Читайте також: На Львівщині екологи забрали ведмедицю з пересувного цирку

За словами Олександри Лісчишиної, ідея створення проекту такого притулку почалася ще у 2012 році, коли з’явився запит на допомогу безпритульним тваринам, що було пов’язано з масовим вбиванням їх перед Євро-2012. Тоді ж започаткували ініціативу по захисту безпритульних тварин напередодні футбольного чемпіонату. Опісля міжнародна благодійна організація «Чотири лапи» підписали Меморандум з Міністерством екології і природних ресурсів щодо співпраці.

У 2015 році стала чинною заборона використання ведмедів на цькувальних станціях, а вже за рік на Львівщині заклали перший камінь ведмежого притулку «Домажир». Його першочергове та найважливіше завдання – організація життєвого простору для бурих ведмедів, які у минулому постраждали від людської жорстокості та вже не можуть вижити у дикій природі.

«Найближчим часом сподіваємося, що підпишуть законопроект 6598», – каже Олександра Лісчишина.

Цей законопроект передбачає посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з дикими, домашніми, безпритульними та сільськогосподарськими тваринами, а також введення прямих норм до Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження».  

Ганна Аргірова,

фото авторки

Повна або часткова републікація тексту без згоди редакції заборонена та вважатиметься порушенням авторських прав.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (1)

Додати коментар
12 Липня, 2018 10:30
Сергій [***]s://youtu.be/Lv9Ub4kXat8