Цієї суботи у Львові відкриють музей Андрея Шептицького

1034 0
Однак не всі речі Митрополита Андрея можна буде побачити у музеї, бо площа, яку виділили на першому поверсі, є замалою.
фото: лмр

фото: лмр

Музей Митрополита Андрея відкриють цієї суботи, 29 серпня. Подія відбудеться о 12:00 у храмі Блаженого священомученика Климентія на вул. Кривоноса, 1. Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Перед відкриттям відновили стіни, склепіння, підлоги, також санвузли. Вікна замінили на дерев’яний склопакет. Також присутні кам’яні вставки у стінах, що буде певною окрасою музею.

Його директор о. Севастіян каже, що музей має стати науково-дослідницьким центром про родину Шептицьких, і окремо про митрополита Андрея Шептицького.

Читайте також: Портрет Шептицького на смітнику. Як священник у Львові рятує пам’ятки

«Після цього відкриття будемо провадити презентації для Академії мистецтв, коледжу Труша, для поліції, істориків, гідів міста Львова, духовенства, монашества, будемо збирати людей, відповідно до їх професій будемо творити Андріївські читання по творах Митрополита Андрея», – каже він.

Однак не всі речі Митрополита Андрея можна буде побачити у музеї, бо площа, яку виділили на першому поверсі, є замалою, а верхні поверхи колишніх монастирських келій наразі займає університет МВС. Тому працівники музею наполягають на остаточному поверненні Церкві усіх приміщень на Кривоноса, 1.

Нагадаємо, що на початку липня 2019 року ініціативна група на чолі з отцем Севастіяном Дмитрухом просила Львівський університет внутрішніх справ передати приміщення для створення музею. В інакшому випадку активісти хотіли розпочати протести. Однак тижнем пізніше міська рада знайшла приміщення, які можна було передати університету МВС, звільнивши місце на вул. Кривоноса, 1 для музею Андрея Шептицького.

Для довідки

Отецт Севастіян дмитрух – фахівець сакрального мистецтва у Львові, зібрав понад півтисячі речей митрополита Андрея Шептицького, його брата блаженного Климентія, родини Шептицьких-Фредрів. У його колекції, яку експерти називають унікальною – ікони, картини, скульптури, давні книги, предмети вжитку, зокрема посуд, яким користувався митрополит, його печатки з гербом. Є і одяг Владики – білий лляний плащ, головні убори, пояси, омофор.

 

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!