У ДТЕК пояснили, чому в Києві та області стали частіше вимикати світло

945 0
На новорічні свята вдалося знизити час відключень до мінімуму, однак останні дні дефіцит потужності зростає.
Київ без світла. Фото: Вечірній Київ

Київ без світла. Фото: Вечірній Київ

У ДТЕК наводять три причини, чому в Києві та області стали частіше вимикати світло.

«По-перше, російські терористи продовжують атакувати об'єкти енергосистеми, що ще більше посилює дефіцит електроенергії. По-друге, морози посилюються, і люди частіше використовують обігрівачі, через що сильно зростає навантаження на мережі. По-третє, промислові підприємства повернулись до роботи, це теж призвело до збільшення споживання електроенергії», – пояснили там. 

Читайте також: «Маємо економити», – YASNO про ситуацію зі світлом в Києві 

В ДТЕК додають, що на новорічні свята вдалося знизити час відключень до мінімуму, однак останні дні дефіцит потужності в Києві та області зростає.

«Енергетики утримують ситуацію в рамках стабілізаційних графіків, але все частіше в так звані «негарантовані години» (світло-сірий колір на графіках) диспетчерам доводиться обмежувати електростачання для уникнення аварій», – додали там. 

Водночас у так званій білій зоні світло має бути у всіх споживачів.

Читайте також: Через погоду в Києві зросла кількість ДТП. Є потерпілі 

Додамо, що графіки стабілізаційних відключень у Києві складаються з трьох категорій: білий колір на графіку означає час, коли наявність світла гарантована, сірий колір – час, коли гарантовано не буде світла, світло-сірий колір – час, коли можливі відключення, якщо дисбаланс в енергосистемі буде збільшуватись.  Графіки стабілізаційних відключень доступні за посиланням

Нагадаємо, за словами генерального директора YASNO Сергія Коваленка, наразі Київ не може працювати без обмежень електропостачання. Це пов'язано з рядом причин, серед яких – дефіцит генерації, потреба тримати баланс між населенням та бізнесом.

Софіко Векуа

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!