У християн східного обряду розпочався Страсний тиждень. Традиції

685 0
Протягом Страсного тижня вірні дотримуються найстрогішого посту і приділяють відвіданню храмів і молитві ще більше часу, ніж у всі дні Великого посту. Це час безпосередньої підготовки до головного церковного свята – Христового Воскресіння (Великодня).
фото: lvivportal.ua

фото: lvivportal.ua

Як інформує РІСУ, у Великий Понеділок згадується проклін безплідної смоківниці, що росте на шляху до Єрусалимського храму, а також Йосип Прекрасний, проданий братами в єгипетське рабство.

Особливо важливими вважаються останні дні перед Великоднем – Великі четвер, п`ятниця і субота. У кожний з них у церквах читають уривки з Євангелія, що розповідають про страждання Христа, здійснюють особливі обряди і молитви. 

Читайте також: Як провести останній тиждень посту. 7 порад

У Великий четвер віруючі згадують встановлення на Тайній вечері таїнства причащання Тіла і Крові Христових – Євхаристії (від грецького "подяка"). 

Велика п`ятниця – найскорботніший день церковного року, тому що саме у п`ятницю Ісус був розіп’ятий і помер на Хресті, спокутуючи людські гріхи. В цей день у храмах встановлюють для вшанування Плащаницю. 

У Велику суботу, згідно з ученням Церкви, тіло Христа „перебувало в гробі”. Після уранішнього богослужіння в суботу віруючі освячують паски і яйця та іншу великодню поживу. А увечері збираються в храмах на урочисте богослужіння, щоб зустріти Воскресіння Христове. Цьогоріч Великдень за Юліанським календарем припадає на 8 квітня.

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар